УП та СЗН: До уваги платників єдиного соціального внеску!

Фізичних осіб – підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, відповідно до пункту 4 частини першої статті 4 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464), визначено платниками єдиного внеску.
Обов’язки платників єдиного внеску регламентовано частиною другою статті 6 Закону № 2464, згідно з приписами якої платник єдиного внеску зобов’язаний:
– своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок;
– подавати звітність до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, що визначені законодавством.

Нагадуємо, що для підприємців-роботодавців запроваджено ставку ЄСВ у розмірі 22% бази нарахування ЄСВ. Сума ЄСВ не може бути меншою від розміру мінімального страхового внеску на місяць, який обчислюється як добуток мінімальної зарплати та ставки ЄСВ (22%).

З 1 січня 2019 року фізособи-підприємці, у яких працюють особи з інвалідністю, застосовують до їхньої зарплати пільгову ставку ЄСВ – 8,41%. Відповідні зміни внесено до ч. 13 ст. 8 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI, якою визначено, що ЄСВ для підприємств, установ та організацій, фізичних осіб – підприємців, зокрема тих, які обрали спрощену систему оподаткування, у яких працюють особи з інвалідністю, запроваджується в розмірі 8,41% бази нарахування ЄСВ для осіб з інвалідністю, які працюють.

У зв’язку зі збільшенням мінімальної зарплати збільшився й мінімальний місячний розмір ЄСВ. З 2019 року він становить 918,06 грн (4 173 грн х 22%).

Зацікавленість статтею
[Всього: 1 Середня оцінка: 5]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні