УП та СЗН: Чорнобиль – «Чорний біль»

33 роки тому, 26 квітня 1986 року відбулася найбільша техногенна катастрофа за всю історію ядерної енергетики.

Державна соціальна політика щодо постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи реалізується безпосередньо на місцях – органами соціального захисту населення.

Станом на 01 квітня 2019 року на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради перебуває 235 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи:
✔️постраждалі першої категорії – 51 особа;
✔️постраждалі другої категорії – 84 особи;
✔️постраждалі третьої категорії – 58 осіб;
✔️34 дитини віком до 18 років;
✔️9 вдів.

Саме ця категорія громадян потребує належної уваги, адже їхня мужність та патріотизм 33 роки тому врятував життя мільйонів людей.

Упродовж 2019 року УПРАВЛІННЯ ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ДРОГОБИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ виплатило державні допомогита компенсації з державного бюджету на загальну суму 125,1 тис. грн. Учасники та потерпілі отримали за додаткову відпустку (5,0 тис. грн); щомісячну компенсацію за пільгове забезпечення продуктами харчування (113,3 тис. грн); щорічну допомогу на оздоровлення та професійну втрату працездатності (6,8 тис. грн).

За кошти обласного бюджету на пільгове медичне обслуговування (придбання медикаментів, зубопротезування) витрачено 21,3 тис. грн.

Варто зауважити і те, що родини громадян, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС користуються пільгами на оплату житлово-комунальних послуг.

З нагоди відзначення 33-х роковин Чорнобильської катастрофи розроблено план заходів на 2019 рік, які реалізовані за рахунок місцевого бюджету. Відповідно до розпорядження міського голови від 11 квітня 2019 року № 210-р «Про надання одноразової матеріальної допомоги учасникам ліквідації та потерпілим внаслідок аварії на ЧАЕС з нагоди відзначення 33-х роковин Чорнобильської катастрофи» виділено матеріальну допомогу постраждалим першої, другої категорії та вдовам.

Одночасно повідомляємо, що відповідні заходи приурочені трагедії на Чорнобильській АЕС відбудуться о 12:00 год 26 квітня 2019 року біля пам’ятного знаку за адресою м. Дрогобич, вул. Зварицька,9.

[Всього: 2 Середня оцінка: 4.5]