У ЗОШ №4 озвучили низку першочергових потреб для школи. ФОТО

21 Серпня 0:00

У п’ятницю, 16 серпня, у ЗОШ №4 відбулася робоча зустріч міського голови Дрогобича Тараса Кучми з педагогічним колективом ЗОШ №4. Участь у зустрічі також взяв начальник відділу освіти Петро Сушко.

Першочергово міський голова Дрогобича Тарас Кучма звернувся до освітян з роз’ясненням ситуації, коли доводиться розподіляти субвенційні кошти на всі школи.

«Ми розуміємо, що це десь несправедливо, бо одні школи мають більше субвенції, інші — менше, але таким чином ми змушені корегувати недоїмку», — заявив Тарас Кучма.

Відтак освітян проінформували про ситуацію з фінансуванням шкіл, зокрема про розрахунок субвенції з держбюджету за формулою, яка не враховує багатьох факторів і розраховується за показниками минулих років. Така ситуація призводить до того, що освітянську мережу доводиться дофінансовувати з місцевого бюджету. Сьогодні заборгованість у освіті до кінця року становить 17 млн грн.

Також не оминули посадовці й рейтингів ЗНО. Тарас Кучма зазначив, що ті школи, які мають високі показники, працюють і стараються вирішувати проблеми самостійно. Однак ті школи, які мають низькі показники, їх колективи є частими гостями на сесіях міської ради, вони вдаються до різноманітних акцій протестів. Відтак міський голова наголосив, що так не може бути, щоб одні об’єднували зусилля, батьки долучалися до навчально-виховного і господарського процесів, а інші лише вимагали від бюджету.

«Наш основний критерій — надання якісних послуг учням. Саме за рейтингами знань учнів ми можемо робити висновки про якість роботи колективів шкіл», — зазначив Тарас Кучма.

Зі свого боку колектив ЗОШ №4 на чолі з директоркою Світланою Малою також фахово підготувалися до зустрічі: освітяни представили свої здобутки та чіткі потреби для школи.

Як зазначила Світлана Мала, першочергово для школи потрібно впорядкувати землеустрій, відремонтувати фасад школи, закупити комп’ютери, вирішити питання з будівництвом актово-спортивної зали, посприяти навчанню учнів плаванню на базі ДЮСШ імені Івана Боберського, вирішити питання зі встановленням пам’ятника Лесі Українці.

Також в ході зустрічі Тарас Кучма вручив нагороду заступниці директорки школи Світлані Самойлик — дипломантці Всеукраїнського конкурсу за напрямком інклюзивного навчання. Таких вчителів-дипломантів у Львівській області є лише двоє.

Завершуючи бесіду з колективом ЗОШ №4, Тарас Кучма подякував вчителям та директорці за їх працю та показники розвитку школи і навчання дітей. Окремо міський голова висловив подяку батькам, які долучаються до життя школи, зокрема благоустрою.

Опісля Тарас Кучма разом з Світланою Малою та Петром Сушком обстежили приміщення школи на готовність до нового навчального року.

Прес-служба ДМР

                                     

Чат-бот Гаряча лінія