У Всесвітній день Землі у Дрогобичі та територіальній громаді висадили майже 2 тисячі молодих саджанців

20 Березня 16:49

Масштабну екологічну ініціативу із висадки молодих дерев біля шкіл громади реалізують в межах акції «Садимо сад і ліс перемоги», яку ще зимою практичним семінаром розпочали зі Стебника. Ініціатором акції озеленення є її координатор Степан Макар, який залучився підтримкою відповідних комунальних служб міста, відділу освіти та міського голови Дрогобича Тараса Кучми.

20 березня, у Всесвітній день Землі відбувся ІІ етап акції «Садимо сад та ліс перемоги», зокрема його практична частина. В її межах молодими саджанцями поповнили подвір’я шкіл міста та територіальної громади. Розпочали висадку дерев із Стебника, зокрема із Гімназії №6 імені Героїв АТО. Там висадили алею із 10 яблунь та сріблястих ялинок. Молоді дерева біля Гімназії висадили в пам’ять про полеглих українських захисників – наголосила керівник навчальної установи, депутатка міської ради Наталія Мичуда.

До висадки саджанців долучились заступник міського голови Дрогобича Володимир Коцюба, керівник відділу освіти ДМР Віталій Вовків, а також ініціатор акції Степан Макар.

Акція озеленення унікальна тим, що вона збагачує Дрогобич, Стебник та села територіальної громади молодими насадженнями, які є зеленими легенями будь-якого населеного пункту. Позитивно і те, що до акції долучаються педагоги і учні. Спільними зусиллями саджанці не просто садимо, а для школярів закладаємо фундамент подальшої турботи про ці дерева, їхній догляд тощо. Таким чином формуємо в дітей любов до навколишнього середовища, – наголосив заступник міського голови Дрогобича Володимир Коцюба.

Опісля Стебника, зелену ініціативу продовжили в Рихтичах на території місцевої школи І-ІІІ ступеня. Гостей акції «Садимо сад та ліс перемоги» зустріли творчі діти навчального закладу, які організували мистецьке привітання для присутніх.

Як розповіла керівник навчального закладу Наталія Жук, так як Рихтицька школа розміщується на території колишнього палацу графа із роду Юноша-Бєльського, заклад оточений залишками давнього графського парку та потребує постійного догляду і озеленення.

Відтак, щорічно на території школи з ініціативи адміністрації навчального закладу та керівництва міста проводять висадку молодих дерев та алей. Так, започатковано алею лип та алею бузків. Ці добрі ініціативи і продовжили в рамках акції «Садимо сад та ліс перемоги».

До висадки зелених насаджень на території Рихтицької школи, окрім керівництва міста доєдналися староста села Володимир Ченчак, керівник КП «СМУ» Володимир Суда та місцеві підприємці, які допомагають закладу із озелененням.

Висадку саджанців на подвір’ї навчального закладу здійснили в кількох локаціях – поповнили молодими деревцями алею бузків, яку називають алеєю розквіту, досадили алею лип та квітучу стежину.

Окрім цього – в рамках акції посадили новий саджанець дерева гінкго білоба. Оскільки, старе дерево на території школи росте уже понад 200 років.

До доброї справи – озеленення території школи – були залучені педагоги, учні навчального закладу та випускники.

Додамо, до акції «Садимо сад та ліс перемоги» сьогодні долучився кожен навчальний заклад Дрогобича, Стебника та територіальної громади.

Перейти до вмісту