У школах Дрогобича учні уже мають гаряче харчування

11:51 28 Вересня 2023

Попри труднощі війни, новий навчальний рік в Україні стартував традиційно – першого вересня. За баченням Міністерства освіти та науки України освітній процес у більшості міст відбувається офлайн. Аналогічно і у Дрогобицькій громаді. У Дрогобицькій громаді загальну середню освіту сьогодні здобувають 12 336 учнів. Із них школярі ВПО становлять – 486 осіб. Цьогоріч вперше поріг початкових класів переступили 4 646 учнів.

Із другого навчального тижня у гімназіях та ліцеях міста стартувало гаряче харчування. Як стверджують у відділі освіти Дрогобицької міської ради – гарячим харчуванням охоплені усі школи міста. Харчування забезпечують приватники, які перемогли у тендері, що був оголошений цієї весни. Учні початкових класів (1 – 4) сплачують 50% вартості харчування, а 50% – ідуть з бюджету міста. Виняток становлять діти пільгових категорій.

Що стосується навчальних закладів сіл територіальної громади – то на тендер з організації гарячого харчування, який був оголошений весною, не подався жоден із учасників. Тож із бюджету міста сьогодні здійснюють відшкодування  вартості харчування для дітей пільгових категорій населення.

Зазначимо, під кінець лютого минулого року виконавчий комітет Дрогобицької міської ради затвердив рішення про підняття вартості послуги гарячого харчування – із 40 до 56 грн. Такий крок був вимушений, оскільки на попередні тендерні процедури з організації гарячого харчування в школах міста та територіальної громади – не зголосився жоден із приватників, що займається наданням цих видів послуг.

Окрім цього, у  Дрогобицькій громаді діє рішення про безкоштовне харчування пільгових категорій школярів. Таких у громаді налічується майже 2 тис. До пільгових категорій належать:

– діти сироти

– діти, позбавлені батьківського піклування

– діти з малозабезпечених сімей

– діти військовослужбовців

– діти, батьки яких загинули чи вважаються зниклими безвісти

– діти з числа ВПО.

Перейти до вмісту