У селах Рихтичі, Михайлевичі, Раневичі та Ступниця перейменували вулиці Миру та Перемоги

11:42 29 Березня 2024

Сесія Дрогобицької міської ради перейменувала ще чотири вулиці – Миру та Перемоги. Рішення було прийняте вчора, 28 березня, під час чергового засідання сесії, на основі рекомендацій спеціальної комісії з питань дерусифікації.

Мова йде про вулиці Миру та Перемоги в селах Рихтичі, Михайлевичі, Ступниця та Раневичі.

Відповідно до прийнятого рішення було перейменовано:

– вулицю Миру в селі Рихтичі – на вулицю Захисників України

– вулицю Миру в селі Михайлевичі – на вулицю Кутна

– вулицю Перемоги в селі Ступниця – на вулицю Івана Франка

– вулицю Миру в селі Раневичі – на вулицю Любомира Гузара.

Останньою в громаді залишається вулиця Перемоги в селі Михайлевичі. Комісія рекомендувала перейменувати її на вулицю Обширна – саме таку назву обрала громада села.

Однак, за словами депутатки Марії Стецик, топонім «обширна» потребує вивчення з точки зору правильності стилістичного формулювання та відповідності нормам українського правопису. Відтак перейменування цієї вулиці тимчасово відклали.

Нагадуємо, що рішення про перейменування вулиць в громаді приймаються на виконання вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Відповідно до отриманих від ЛОВА роз’яснень, топоніми «Мир» та «Перемога», мали значення для радянської пропаганди та підлягають перейменуванню. Також в офіційному листі зазначено, що якщо до 27 квітня 2024 року не буде прийнято рішення про перейменування вулиць чи інших об’єктів топонімії населених пунктів, таке перейменування буде здійснене розпорядженням голови Львівської обласної державної адміністрації.

Перейти до вмісту