У Ратуші відбувся одноденний семінар на тему «Громадський бюджет: Запрошення до діалогу». ФОТО
У п’ятницю, 24 березня, у Ратуші відбувся одноденний семінар на тему «Громадський бюджет: Запрошення до діалогу».
За запрошенням КУ «Інститут міста» з робочим візитом до Дрогобича прибули представники фонду ПАУСІ Черкаської та Львівської міських рад: Леонід Донос, Роман Жовнір та Дзвеніслава Челепіс, які займалися впровадженням громадського (партиципаторного) бюджету в місті Черкаси. Власне вони і виступили модераторами семінару.
Розпочався семінар з вітального слова міського голови Дрогобича Тараса Кучми, який зазначив, що тема формування «громадського» бюджету не є новою для керівництва міської ради, адже в Дрогобичі запроваджено чимало систем та сервісів, за допомогою яких громадськість має змогу контролювати витрати з міського бюджету.
«Наше завдання полягає у залученні громади до бюджету участі, або так званого партиципаторного бюджету, та удосконалити те, що вже напрацьовано. Адже запровадження такого бюджету дозволить посилити діалог з жителями міста та максимально враховувати їхню думку щодо формування бюджету міста Дрогобича.», — зазначив Тарас Кучма.
У рамках семінару учасники мали змогу ознайомитися з досвідом не лише українських, а й іноземних міст щодо активізації участі громадян у прийнятті рішень, методологією реалізації громадського (партиципаторного) бюджету.
Також учасниками зустрічі відбулося обговорення основних принципів і механізмів співпраці громадськості та міської влади у реалізації зазначеної форми участі.
Нагадаємо, 1 березня 2017р. відбулося підписання Меморандуму про співпрацю щодо запровадження партиципаторного бюджету у 2017 році між Дрогобицькою міською радою, в особі міського голови Тараса Кучми, та Фундацією українсько-польської співпраці ПАУСІ, в особі заступника директора Констянтина Плоского. Вперше партиципаторний бюджет запровадили у сусідній Польщі.
Семінар проведено у рамках Проекту «Публічні бюджети від А до Я: Інформування, активізація та залучення громадянського суспільства», який реалізується Фондом Східна Європа та Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ за фінансової підтримки Європейського Союзу та Проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС), що впроваджується Федерацією канадських муніципалітетів та фінансується Міністерством міжнародних справ Канади.