У першій міській лікарні Дрогобича триває процес встановлення апарату МРТ: на якому етапі роботи
Якісна медицина – запорука здоров’я мешканців. А якісне обстеження та виявлення недуг на початковій стадії – один з найголовніших елементів на шляху подолання хворіб.
Другий місяць поспіль у стінах КНП «Дрогобицька міська лікарня №1» триває процес встановлення магнітно-резонансного томографу (МРТ), яке місто придбало на вимогу Міністерства охорони здоров’я, оскільки перша міська лікарня є кластерним закладом охорони здоров’я Дрогобицької громади і згідно табелю матеріально-технічного оснащення повинна забезпечувати відповідні послуги й обстеження населення магнітно-резонансним томографом.
Як повідомив керівник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба – наразі тривають ремонтні роботи з облаштування приміщення, а відтак відбудеться встановлення апарату МРТ. Впродовж останніх двох місяців пророблено чимало важливих робіт: зокрема, змонтовано клітку Фарадея, здійснено монтаж вентиляційної системи, підведено кабель високої напруги потужністю 120 кВт, встановлено електрощитову, забезпечено водопостачання та каналізування приміщення, у якому й змонтують апарат МРТ. Встановлені спеціальні захисні двері. Усі підготовчі роботи уже виконані на 70%.
Важливим етапом був і процес встановлення чилеру (так зване охолодження) для МРТ.
Адже техніка має властивість нагріватися, що в свою чергу призводить до її поломки. Апарат магнітно-резонансної томографії (МРТ) не є винятком. Найменший збій температурного режиму може вплинути на якість результату діагностики. А при сильному перегріві може і зовсім привести до найнеприємніших наслідків, серед яких: поломка апарату, перехід магніту МРТ в ненадпровідний стан тощо. Тож чилер для МРТ – важлива і невід’ємна частина агрегату, який спеціально збирають і налаштовують під апарат. Його функція – забезпечити необхідну холодопродуктивність, не допустити тривалого нагрівання гелієвого компресора, що виконує функцію охолодження магніту.
Наступним етапом, за словами Володимира Чуби, буде процес встановлення МРТ, монтаж та калібрування апарату (настройки) для обстеження окремих органів і систем пацієнта. Це доволі кропіткий процес, оскільки по кожній системі обстеження приїжджатимуть окремі фахівці та налаштовуватимуть апарат.
Додамо, магнітно-резонансна томографія (МРТ) — це сучасний метод діагностики, що дозволяє отримувати максимально детальні зображення внутрішніх органів та тканин пацієнта, не завдаючи шкоди здоров’ю. МРТ використовує магнітні поля та радіохвилі для створення точних зображень органів, що допомагає лікарям детально розглянути будь-які зміни в організмі. Це незамінний метод при діагностиці захворювань нервової системи, суглобів, внутрішніх органів і навіть серця. МРТ не використовує іонізуюче випромінювання, що робить його безпечним для регулярного використання.