У пам’ять про подвиг полеглих: у Дрогобичі відкрили пам’ятний знак чорнобильцям-ліквідаторам аварії на ЧАЕС

12:35 15 Грудня 2023

14 грудня – в Україні вшановують героїчний подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Через недбальство та замовчування радянською владою масштабів проблеми, аварія на ЧАЕС забрала життя та скалічила здоров’я десятків тисяч людей, а її наслідки людство пожинає й досі.

Силами понад 600 тисяч ліквідаторів за рекордно короткий термін, 206 днів, у 1986 році було збудовано об’єкт «Укриття» на АЕС. Це перша захисна споруда, яка дозволила пом’якшити згубний вплив мирного атома, що вийшов з-під контролю. Серед мужніх рятувальників були і ліквідатори з Дрогобича, чимало із них загинули.

У Дрогобичі, 14 грудня, традиційно вшанували подвиг усіх ліквідаторів наслідків аварії на АЕС. Захід відбувся на вулиці Зварицькій біля будівлі 5-ої Державної пожежно-рятувальної частини ГУ Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області. Там урочисто відкрили пам’ятний знак ліквідаторам аварії на АЕС. Відкриття ініціювали громадські організації міста, членами яких є представники ліквідаторів на АЕС та інваліди. Посприяли встановленню пам’ятного знаку небайдужі мешканці, підприємці та благодійні фонди міста.

Віддати шану героїзму ліквідаторів аварії зібралися: духовенство Дрогобича, представники обласної, міської та районної влади, громадські активісти, представники спілок ветеранів, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, чорнобильці та надзвичайники міста. Отці виголосили спільну мотиву та освятили пам’ятний знак. (Пам’ятати подвиг ліквідаторів усіх присутніх закликав перший заступник міського голови Дрогобича Роман Бейзик. )

Сьогодні наш обов’язок – пам’ятати про учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які є прикладом мужності та жертовності. Українці споконвіків відзначалися героїзмом. Як сьогодні воїни боронять територіальну цілісність Української держави, так і 37 років тому відважні ліквідатори кинулися рятувати світ. Сьогодні московські окупанти вчергове намагаються шантажувати увесь світ атомною катастрофою – тому наше завдання пам’ятати уроки майбутнього та бути готовими до усіх ймовірних викликів. Від імені всієї громади та влади міста, велике вам спасибі, ліквідатори аварії на АЕС та доземний уклін за ваш героїзм, звернувся до усіх присутніх перший заступник міського голови Дрогобича Роман Бейзик.

Відтак, квіти-пам’яті та лампадки до нововстановленого знаку ліквідаторам аварії поклали перший заступник міського голови Дрогобича Роман Бейзик, керівник управління культури та розвитку туризму Володимир Ханас, внучка передчасно померлого ліквідатора аварії на ЧАЕС Михайла Павлик – Олена Іваськів, а також полковник пожежної служби у відставці, ліквідатор аварії на ЧАЕС Василь Цісельський.

Кульмінацією заходу стало вручення подяк, грамот та нагрудних знаків ліквідаторам аварії на ЧАЕС від органів влади різних рівнів та громадських організацій – від Києва до Дрогобича.

Завершили захід Гімном України та спільним фото біля нововстановленого пам’ятного знаку.

Ведучою заходу була Уляна Воят.

Додамо, у Дрогобичі впродовж 2023 року управлінням соціального захисту населення проведено виплати різного виду державних допомог та компенсацій ліквідаторам аварії на ЧАЄС на загальну суму 839,8 тис. грн, а саме: додаткова відпустка, компенсація вартості продуктів харчування, щорічна допомога на оздоровлення, професійна втрата працездатності, оплата за санаторно-курортне лікування, пільгове медичне обслуговування та пільговий проїзд тощо.

Перейти до вмісту