У Палаці мистецтв експонують виставку «Мистецькі зустрічі»

13:25 23 Вересня 2022

З нагоди Дня міста у Палаці мистецтв музею «Дрогобиччина» відбувся традиційний вернісаж «Мистецькі зустрічі».

Сьогодні надзвичайно важливо, щоб у період повномасштабної війни і культурний фронт тримав оборону. Як розповіли у музеї «Дрогобиччина», дрогобицькі митці не тільки працюють творчо, але й воюють в лавах ЗСУ, волонтерять, беруть участь у благодійних проектах на підтримку українських захисників.

Цьогоріч учасниками вернісажу були 26 художників, що є найбільшою кількістю за усі роки існування проекту з 2013 року. Серед гостей — знані митці з Дрогобича, Трускавця, Стрия та Львова: Заслужені художники України Ярослав Данилів та Олександр Ніколаєвський. Члени Спілки художників України: Сергій Булко, Олеся Сікора, Мар’ян Олексяк, Юрій Бандера, Андрій Чеботару, Микола Фалафівка. А також: Володимир Місяць, Ігор Перхун, Микита Ніколаєвський,  Назар Хомик, Іван Можак, Андрій Коваль, Ярослав Пиж, Олександр Жирик та багато інших.

Відкрили вернісаж директор музею Алла Гладун та завідувачка відділу європейського мистецтва Надія Кікта. Вступне слово мав в. о. начальника Управління культури та розвитку туризму Станіслав Лецик.

Дрогобичани добре знайомі з авторськими стилями місцевих художників, однак гості міста, а також ті, для кого Дрогобич став домівкою під час війни, мали змогу відкрити для себе їх творчість та поспілкуватись з мистцями під час виставки.

Актуальними для цьогорічних «Мистецьких зустрічей» виявились рефлексії авторів на тему війни. Заслужений художник України зі Стрия Ігор Мельник презентував нові роботи — «Ізюм», «Чорнобаївка», «Богоявленка» та «Первомайськ» із серії «Визволені міста України». Дрогобичанка Лідія Кріпак-Уварова стоворила унікальний колаж «Ірпінь-Буча» із бойових залишків ракет, привезених родичем мисткині безпосередньо із Бучі.

Попри складні обставини, на відкриття змогла завітати кримчанка Софія Тимофєєва, яка проживає на Самбірщині з 2014 року також член Спілки художників України Павло Шарко із Києва та скульптор Павло Рудаков із Полтавщини.

Незважаючи на дощову й похмуру погоду, Палац мистецтв зібрав чималу кількість шанувальників сучасного мистецтва. Було велелюдно, та разом з тим затишно, тепло і щиро. Напрочуд святкову атмосферу створював  своїми композиціями саксофоніст Богдан Ліпінський.

Вернісаж викликав велике зацікавлення та жваве обговорення у присутніх, які сьогодні в час війни особливо спраглі живого спілкування з мистецтвом. Захід подарував яскраве свято зустрічі з прекрасним та занурив в атмосферу фантазії та творчості.

У музеї «Дрогобиччина» сподіваються, що «Мистецькі зустрічі»-2022 надихнуть митців та глядачів на нові імпрези у Палаці мистецтв у мирний час і будуть присвячені нашій перемозі.

Оглянути мистецькі новинки художників запрошують усіх охочих до 18 жовтня. Виставка триватиме щоденно з 10:00 до 17:00 у Палаці мистецтв, що на вул. Шевченка, 38

Фото: Ігор Фецяк, Андрій Гутович

Перейти до вмісту