У Палаці мистецтв експонують виставку графічних робіт Володимира Реброва «Війна очима художника»
Війна повпливала на життя кожного свідомого українця. Митці не виняток. Адже кожен митець сприймає важкі події сьогодення по-різному: хтось змінює вектор творчості, хтось взагалі втрачає її сенс, або ж навпаки – переповнені емоції виливає на полотно. Власне, кожен українець боронить свій фронт, і не лише військовий, волонтерський, але й мистецький.
У перші дні повномасштабного вторгнення зброєю київського художника Володимира Реброва стали папір та олівець, які він захопив із собою, прямуючи у сховище. Перші картини він створив під звуки сирен, перебуваючи в Київському метро під час обстрілів.
Експозицію патріотичних робіт митця цими вихідними відкрили в Дрогобичі, в Палаці мистецтв.
Це був мій особистий порятунок – писати полотна незважаючи ні на що. Однак, коли я виклав їх у соціальні мережі, то зрозумів, що цей порятунок потрібний не тільки мені”, – зазначає Володимир Ребров.
У малюнках художника зібрана вся біль, відвага, гордість, любов до рідної землі. Це картини-емоції, у яких вкладено внутрішні переживання, біль людських сердець, ненависть до ворога та віра в Перемогу.
На моїх малюнках немає яскравих кольорів, але є дуже велика палітра емоцій, які я намагався передати. І ще є два особливі кольори, які залишилися у моєму житті — синій та жовтий, які зараз стали більш потужними та яскравими. Вони створюють усім зрозумілий акцент, навіть якщо ними розфарбовані лише фрагменти. Це наші кольори, які нібито промовляють: ми — українці, ми боремося і вистоїмо! Натомість червоний колір я зовсім не можу використовувати в своїх роботах, бо він набув для мене жахливого значення”, – додає художник.
Виставку графічних робіт Володимира Реброва для поціновувачів прекрасного у Дрогобичі відкрила завідувачка відділу європейського мистецтва Музею «Дрогобиччина» Леся Хомич, яка не тільки розповіла про творчість художника, а й провела історичні паралелі, згадуючи, зокрема, Ніла Хасевича та Осипа Куриласа, творчість яких пов’язана з героїчною боротьбою УПА та УСС.
Привітав Володимира Реброва із відкриттям експозиції і начальник управління культури та мистецтв ДМР Володимир Ханас, який власне й ініціював цей виставковий проєкт.
Спілкування з художником хоч і відбувалась в онлайн форматі, все ж було напрочуд щирим та цікавим, особливо для молоді та студентів, які завітали на творчу імпрезу.
Із захопленням, через відеозв’язок, Володимир Ребров розповів про неочікуваний успіх своїх малюнків та, власне, про три книги-альбоми, які уже вдалося видати. Водночас художник створює портрети Захисників і побратимів, його картини перетворюються на шеврони й татуювання.
На завершення заходу директорка музею «Дрогобиччина» Алла Гладун підкреслила, що хоч в роботах художника є біль, сльози і страждання, вони водночас несуть оптимістичний, життєствердний заряд, створюють романтизований, героїчний образ наших Захисників і вселяють віру у нашу Перемогу.
Чудовим обрамленням та доповненням виставкового проєкту стали авторські твори у виконанні студента Дрогобицького музичного фахового коледжу ім. В.Барвінського Максима Подана.
Виставка робіт Володимира Реброва триватиме до 3 березня.
Світлини – Ігоря Фецяка