У музеї «Дрогобиччина» учасники Революції Гідності та родини Героїв Небесної Сотні згадували трагічні події Майдану
Вчора, 20 лютого, Україна вшановувала 11-ту річницю загибелі Героїв Небесної Сотні – мирних протестувальників, учасників Революції Гідності. З-поміж скорботних заходів, які відбулись в місті – у відділі історії музею «Дрогобиччина» провели традиційну, щорічну зустріч з родинами Героїв Небесної Сотні та учасниками Революції Гідності. Зустріч носила символічну назву – «Живі у пам’яті народній».
Модератором заходу виступила старша наукова працівниця відділу історії музею «Дрогобиччина», знана в регіоні волонтерка – Марія Головкевич. Благословив присутніх на важливу пам’ятну розмову отець Ігор Цмоканич.
До заходу щорічно долучається міський голова Дрогобича Тарас Кучма, який також був активним учасником Революції Гідності і під час жорстоких розправ, які чинили беркутівці над мирними протестувальниками – рятував життя постраждалих, у складі групи парамедиків Майдану.
«Минуло вже 11 років, але ті спогади яскраво живуть в пам’яті. В ці дні тривали найжорстокіші розправи з боку беркутівців, підпал Будинку профспілок. Багатьом з нас просто не вірилось, що це можливо. Не вірилось, що в європейській демократичній країні, можуть мати місце такі жорстокі події. Тоді в серцях багатьох була зневіра і здавалось, що все втрачено. Але наступив світанок і прозвучало слово «перемога!». Сьогодні ми теж відчуваємо зневіру та почуваємось зрадженими. Але не можна втрачати віру. Ми мусимо продовжувати боротьбу, яку розпочали на мирному Майдані, за яку загинули Герої Небесної Сотні, яку продовжили перші добровольці та продовжують всі воїни – захисники України» – наголосив Тарас Кучма.
Традиційно на зустріч запросили учасників Революції Гідності з Дрогобиччини, та рідних протестувальників, які загинули на Майдані та стали Героями Небесної Сотні.
Сестра Богдана Вайди згадала деякі факти з біографії брата, Василь Голод розповів про свою участь у Революції Гідності, побитті з боку беркутівців, згадав, як людям дивом вдавалось врятуватись від жорстоких розправ.
Марія Головкевич відтворила в пам’яті присутніх криваві події української історії та продемонструвала підручні засоби, якими захищались українці – дерев’яні бити, щити, саморобні «коктейлі Молотова». Сьогодні все це –експонати відділу історії музею «Дрогобиччина».
Експозиція музею ознайомлює дорослих та дітей із знаковими подіями новітньої історії, гіркими подіями, які усім нам варто пам’ятати, адже це та ціна, яку ми платимо за нашу свободу і ця жертва не повинна бути марною.
Експозицію «Воїни гідності й свободи» можна оглянути у відділі історії музею «Дрогобиччина» щодня, крім понеділка, з 10.00 до 17.00.