У міській раді змінюють механізм впровадження показників прозорості та підзвітності
У Дрогобицькій міській раді працюють над відновленням прозорості роботи місцевого самоврядування. Після запровадження воєнного стану з 24 лютого 2022 року та обрання стратегії безпеки, у міській раді повернулись до роботи над індикаторами прозорості та підзвітності.
Про те, що більшість міст, як і Дрогобич, після повномасштабного вторгнення росії на терени України обрали стратегію безпеки, йдеться у публікації «Іспит на стійкість: навіщо українським містам посилювати прозорість в умовах війни?» на сайті www.transparentcities.in.ua
«Питання прозорості на початку війни відійшло на другий план. Безперечно, в умовах повномасштабної війни українська місцева влада не забезпечує довоєнний рівень прозорості своєї роботи. На це впливає низка чинників, пов’язаних із обмеженнями воєнного часу. Та й погодьтеся, останні 14 місяців місцева влада працює в умовах безпрецедентних цілодобових викликів. Безпека громадян, очевидно, стала головним завданням, балансувати на рівні з яким питанням прозорості не доводиться».
Зараз органи місцевого самоврядування працюють над відновленням показників прозорості. У Дрогобицькій міській раді також активно поновлюють інформацію та вживають заходів, які передбачені індикаторами прозорості та відкритості.
Про те, яка зараз ситуація і які потрібно прийняти додаткові рішення та вжити заходів, йшлося під час робочої наради керуючого справами виконкому Віталія Вовківа разом з фахівцями управління цифровізації, інформаційної політики та комунікацій.
Віталій Вовків наголосив, що відкритість та прозорість – одне із стратегічних завдань, яке потрібно максимально врегулювати і відновити усі показники, які не були опубліковані у минулому році. Для ефективної роботи створено робочу групу, яка систематично контролюватиме процес виконання індикаторів.
Оскільки процес виконання індикаторів прозорості передбачає прийняття рішень та залучення багатьох структурних підрозділів, прийнято рішення призначити відповідальних осіб у цих підрозділах. Також готуються пропозиції для доповнення регламенту міської ради.
Станом на червень більшість індикаторів виконано. Фахівці управління ЦІПК системно інформуватимуть про виконану роботу, щоб насамперед мешканці громади отримували інформацію про вжиті заходи та прийняті рішення.
Також Зеновій Квасній – начальник управління ЦІПК, наголосив, що окрім підвищення показників прозорості та відкритості, ведеться робота з формування експертного середовища у громаді, до якого запрошують фахівців різних галузей. Це важливо, адже у своїй діяльності місцеве самоврядування часто проводить консультації з мешканцями. Для того, щоб максимально врахувати думки мешканців і прийняти правильні рішення, важливо й почути думки фахівців. Тому охочі можуть долучитися, подавши відповідну заявку на Інтернет-порталі Дрогобицької міської ради. Налагодження партнерства між владою і громадою, розвиток громадського середовища – це також одна з умов відкритості та прозорості.