У Львівській ОВА оголосили переможців Обласної премії в галузі культури: Богдан Лазорак отримав відзнаку імені фундаторів галицького музейництва Ілларіона та Віри Свєнціцьких

14:26 21 Жовтня 2024

Днями конкурсне журі обрало переможців обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури в 16 номінаціях.

Конкурс на здобуття премії проводять з 2002 року. На розгляд журі подають нові оригінальні твори і роботи, опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді упродовж останніх трьох років, але не пізніше як за пів року до їхнього висунення. Твори та роботи авторів подають установи/організації культури і мистецтва – не більше одного подання в окремій номінації. Премію присуджують авторові один раз за життя.

Переможців визначає компетентне журі, яке складається з 27 членів – голів творчих спілок, митців, керівників установ та організацій культури Львівщини.

Львівська обласна премія в галузі культури є однією з найпрестижніших в Україні. Дуже важливо, що конкурс на здобуття премії відбувається попри воєнний стан, адже розвиток галузі культури в час війни є особливо важливим. Дякуємо журі за злагоджену роботу, за висловлені думки і пропозиції, за професійність і справедливість при обранні переможців”, – прокоментував заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

Цьогоріч переможців Обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури (2024 рік) визначили в 16 номінаціях.

В номінації «Мистецтвознавство і культурологія», а саме – «Музейна справа» – відзнаку фундаторів імені Іларіона і Віри Свєнціцьких (за створення знакових концептуальних виставок,  експозицій (2023) присуджено  Богдану Лазораку – директору Історико-культурного  заповідника «Нагуєвичі». За створення музейної експозиції «Сакральні скарби Франкового краю XVI – початку XX ст.». (2022).

Також серед почесних цьогорічних номінацій були: «Збереження культурної спадщини – імені Бориса Возницького» (комплексне збереження і реставрація пам’яток культурної спадщини), «Поезія – імені Маркіяна Шашкевича», «Драматургія, театральне мистецтво – імені Бориса Романицького» (театральні вистави, режисерські, сценографічні, акторські роботи, оперні партії, написання драматичних творів), «Музичне мистецтво – імені Станіслава Людкевича» (оперні, балетні, симфонічні, камерно-інструментальні твори, концертні програми, авторські виступи, диригування, виконання музичних творів), «Образотворче мистецтво – імені Івана Труша» (живопис, графіка, скульптура, монументальне мистецтво), «Фотомистецтво – імені Василя Пилип’юка» (практичні і теоретичні досягнення в галузі сучасного фотомистецтва) та ряд інших.

Перейти до вмісту