У Дрогобичі запроваджують партиципаторний бюджет. ФОТО

1 Березня 0:00

IMG_6189

У середу, 1 березня, у Ратуші відбулася зустріч міського голови Дрогобича Тараса Кучми з представниками Фундації польсько-української співпраці ПАУСІ за участю керівника та спеціаліста КУ «Інститут міста Дрогобича».

Метою та одночасно результатом зустрічі стало підписання Меморандуму про співпрацю щодо запровадження партиципаторного бюджету у 2017 році між Дрогобицькою міською радою, в особі міського голови Тараса Кучми, та Фундацією українсько-польської співпраці ПАУСІ, в особі заступника директора Констянтина Плоского.

Сторони висловили свою зацікавленість у запровадженні в місті Дрогобичі проекту «Публічні бюджети від А до Я: Інформування, активізація та залучення громадянського суспільства», який Фундація реалізовує на території України спільно із Міжнародною благодійною організацією «Фонд Східна Європа» за підтримки Європейського Союзу та Проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС).

Суть меморандуму полягає у запровадженні в місті Дрогобичі партиципаторного (або як його попросту називають у Польщі – громадського) бюджету.

Громадський (партиципаторний) бюджет – це своєрідний інструмент прямої демократії, за допомогою якого громадяни беруть участь у прийнятті рішень щодо розподілу бюджетних коштів на реалізацію власних проектів.

Під час обговорення міський голова Дрогобича Тарас Кучма зауважив, що тема формування «громадського» бюджету не нова для керівництва міської ради, адже в Дрогобичі запроваджено чимало систем та сервісів, за допомогою яких громадськість має змогу контролювати витрати з міського бюджету.

Заступник директора Фундації польсько-української співпраці ПАУСІ Костянтин Плоский розповів, що в рамках проекту передбачається проведення семінарів та тренінгів з питань запровадження механізмів «партиципаторного (громадського) бюджету» на прикладі польського досвіду у цій сфері, проведення навчальних візитів до Республіки Польща, фінансової підтримки інформаційної кампанії та організації етапів громадського бюджету, а також реалізація нової моделі участі громадян у формуванні місцевого бюджету у місті Дрогобич.

«Запровадження механізмів «партиципаторного бюджету» дозволить посилити діалог з мешканцями громади та максимально враховувати їхню думку щодо формування бюджету міста Дрогобича.», – резюмував Тарас Кучма під час підписання меморандуму.

IMG_6185

IMG_6186

IMG_6189

IMG_6191

IMG_6193

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту