У Дрогобичі з триденним візитом побувала делегація з німецького міста Грайфсвальд. ФОТО. ВІДЕО
У Світлиці Ратуші
Цього тижня у Дрогобичі побувала делегація з німецького міста Грайфсвальд. У складі делегації перебували бургомістр Грайфсвальду д-р Штефан Фасбіндер, керівник секретаріату бургомістра д-р Сильвія Шенфельд, завідувач кафедрою східно- і західнослов’янської філології зі спеціалізацією «україністика» д-р Роман Дубасевич. Організатором та посередником зустрічі виступила Валентина Гнасюк-Терлецька — регіональний координатор Проекту «Партнерства містами з України». Перекладачем від української сторони виступив директор Австрійської бібліотеки у Дрогобичі, доцент Ярослав Лопушанський.
Прогулянка колишньою вулицею Панською
Впродовж трьох днів німецькі гості ознайомлювалися з архітектурними туристичними принадами Дрогобича: відвідали Вежу Ратуші, церкву Св. Юра, костел Св. Варфоломія, хоральну синагогу, історичні будівлі на колишній вулиці Панській. Ознайомилися з діяльністю міської ради та її виконкому, побували у туристично-інформаційному центрі, відвідали низку інфраструктурних об’єктів, серед яких басейн ДЮСШ, ознайомилися з діяльністю КП «Дрогобичводоканал», ТзОВ «Тандем». Окрім того делегація побувала у головному корпусі ДДПУ ім. І. Франка на прийомі у ректора, професора Надії Скотної.
ТзОВ “Тандем”. Ознайомлення з процесом вирощування квітів
Біля головного корпусу ДДПУ ім. І. Франка
ДДПУ ім. І. Франка. У кабінеті ректора
КП “Дрогобичводоканал”. Ознайомлення з діяльністю підприємства
На території КП “Дрогобичводоканал”
В межах візиту представники міста Грайфсвальд провели зустрічі з керівництвом міста Дрогобича. Одна з таких зустрічей відбулася у Світлиці Ратуші. В ході зустріч обидві сторони провели презентацію міст в контексті місцевого адміністрування, економічного, культурного, мистецького, наукового та урбаністичного розвитку.
Під час офіційної зустрічі
Презентували місто Дрогобич на зустрічі не лише зі сторони величної архітектури та славних предків, зокрема ректора Болонського університету — дрогобичанина Юрія Котермака, а й впровадженням новітніх європеїстичних форм управління, ціллю яких є об’єднання зусиль жителів міста, влади, бізнесу задля спільної мети — прогресивного розвитку міста. як приклад, німецькій стороні було представлено низку втілених проектів: відреставрований басейн ДЮСШ, відремонтовані освітні заклади, спільні проекти впроваджені в ОСББ, проект із заміни вуличного енергозберігаючого освітлення та інші інфраструктурні об’єкти. Також цікавим для делегатів виявилось запровадження електронних сервісів, які сприяють поповненню бюджету міста.
В ході зустрічей обидві сторони дійшли висновку, що міста Дрогобич і Грайфсальд мають схожість в історичному, соціально-економічному, та культурному аспектах. Як і Дрогобич, місто Грайфсвальд є студентським містом. Оскільки мета візиту німецької делегації полягала у налагодженні співпраці, то обидві сторони дійшли висновку, що на майбутнє є чимало напрацьованого досвіду, яким можна обмінюватися та втілювати спільні проекти. Відтак, вже цього року студенти міста Дрогобича мають можливість відвідати місто Грайфсвальд, в межах наукової співпраці.
Міський голова Дрогобича Тарас Кучма задекларував перед гостями, що дрогобицька громада налаштована на проєвропеїстичний розвиток міста, підтверджуючи це потужними зв’язками з європейськими країнами, зокрема Латвією. Також Тарас Кучма підкреслив, що в місті є школа з німецьким спрямуванням, після закінчення якої українські випускники отримують додатково підтверджуючий сертифікат, який дозволяє вступати до німецьких вузів.
«Нашою стратегією є першочергове підняття культурного рівня міста, саме тому з місцевого бюджету виділяється чимало коштів на освіту та соціально-культурні проекти, адже без високого рівня культури все зроблене в напрямку індустрії знівелюється, — зазначив Тарас Кучма та додав: — Поряд з культурольгічним розвитком поступово зростає і розвиток малого та середнього бізнесу у місті».
Делегація з Грайсфальда
Своєю чергою бургомістр Грайсфальда Штефан Фасбіндер презентуючи своє місто розповів, що у одному з їхніх університетів існує факультет українознавства та центр українознавчих досліджень єдиний у всій Німеччині, а також щорічно організовуються літні школи вивчення української мови та літератури. Також він розповів про те, як у місті розвивають медицину, туристичний напрямок та велоінфраструктуру, що може послужити прикладом для Дрогобича.
«Ми подивовані з того, як команда міського голови, а це його заступники — Ігор Герман, Василь Качмар, Володмир Коцюба, структурні підрозділи міської ради, громада міста, в часі, коли в країні триває війна і обмежені бюджетні можливості, об’єднують зусилля задля розвитку міста і це справді заслуговує на повагу.», — наголосив під час однієї з зустрічей Штефан Фасбіндер.
Відеопрезентація про місто Грайсфальд
На завершення зустрічі німецькі представники висловили свою зацікавленість в українсько-німецькій співпраці та готовність у започаткуванні спільних проектів. Також наголосили на ймовірному обміні досвідом у сфері електронного урядування та інших.
За підсумками триденного візиту німецька сторона має представити своє бачення співпраці, що очевидно ляже в основу напрацювання та підписання відповідного меморандуму між українським Дрогобичем та німецьким Грайфсвальдом.