У Дрогобичі виступив національний академічний ансамбль «Гуцулія» та відзначили осіб, які доклались до розвитку міста

16:49 9 Вересня 2024

8 вересня, у день Різдва Пресвятої Богородиці, славне місто Дрогобич відзначило 933-ю річницю свого заснування. Гучних заходів та концертів не проводили – натомість в різних локаціях міста відбулись благодійні спортивні та мистецькі заходи, виставки та ярмарки, покликані зібрати кошти на підтримку Збройних Сил України.

У місті приймали гостей – делегації від міст-побратимів, вшанували пам’ять полеглих захисників України та дякуючи воїнам, які бережуть чисте небо над нашою країною – провели низку творчих заходів та відзначили подяками і нагородами тих, хто своєю невтомною працею прославляє рідно місто та долучається до його розвитку.

Церемонію нагородження розпочали хвилиною мовчання, у виконанні муніципального камерного хору «Легенда» та вітальним словом очільника громади Тараса Кучми.

Сьогодні не лише 933-я річниця міста Дрогобич, а ще велике християнське свято – Різдво Пресвятої Богородиці. Віримо в те, що сьогоднішнє Різдво Богородиці стане відліком нового періоду та початком нашої перемоги, щоб ми усі разом змогли святкувати нашу перемогу над злом. Але цей завтрашній день залежить від того, що кожен з нас робить для нашої перемоги сьогодні. Тому я дякую кожному, хто щодня вкладає від себе цеглинку добра, віри, любові та надії в нашу перемогу», – наголосив Тарас Кучма.

Під час урочистої церемонії нагородження, почесними грамотами з нагоди Дня міста Дрогобич були відзначені: керівниця відділу культури та мистецтв управління культури та розвитку туризму Леся Татарська, директор КП «Управитель ЖЕО» Олег Майданюк та заступник директора Департаменту міського господарства Тарас Бігун.

Почесним знаком «За заслуги перед містом» відзначили:

– Художницю Христину Соломчак – за розробку ідеї та реалізацію проекту «Алея Пам’яті», втілення мистецьких та соціальних проектів, вагомий особистий внесок у розвиток Дрогобицької громади та вшанування пам’яті полеглих захисників України, стійкість та незламну віру в перемогу.

– Підприємця Тараса Калапуня, який разом з командою мережі магазинів «Ліхтар» та «Світло маркет» активно підтримує військових, зокрема – передавав акумуляторні станції та укомплектовував реанімобілі, а також активно долучається до міських ініціатив, таких як освітлення Ратуші, вулиць міста та інших благодійних проектів.

– Архітектора Петра Сметану – члена Національної спілки архітекторів України, в минулому – керівника Дрогобицького відділення Державного інституту проектування міст «МІСТОПРОЕКТ», який був автором проекту комплексної реконструкції Площі Ринок в м. Дрогобич, співавтором встановлення пам’ятника «Стіни Плачу», автором пам’ятника «Борцям за волю України» (на перехресті вулиць І. Франка та Січових Стрільців), автором проекту пам’ятника Юрія Дрогобича на пл. Замкова Гора та автором комплексної реконструкції пам’ятника Івана Франка біля Народного дому.

Також з нагоди Дня міста відзначено осіб, які організували та відкрили у Дрогобичі перший клас національного-патріотичного виховання у гімназії №5 імені Героя України генерала Сергія Кульчицького – начальника відділу освіти Петра Шев’яка, завуча гімназії №5 Валентину Котенко та куратора проекту, ветерана війни Олександра Золочевського.

Кульмінацією відзначення 933-ї річниці міста Дрогобич став виступ національного академічного ансамблю «Гуцулія», який відбувся вчора у Народному домі імені Івана Франка та зібрав повний зал поціновувачів української народної творчості та культурного колориту Гуцульщини.

Захід провела Уляна Воят.

Перейти до вмісту