У Дрогобичі вихід із фінансової скрути у медицині шукатимуть в оптимізації матеріально-технічних ресурсів
Складному і загрозливому фінансову стану медичної галузі Дрогобича була присвячена прес-конференція начальника відділу охорони здоров’я Андрія Шевкенича, яка відбулася вчора, 11 квітня. Основна риторика того, що намагався донести до журналістів керівник медичної сфери – попри недофінансування, яке загрожує вилитися у скорочення 535 ліжок з нині наявних 885, у місті усвідомлюють потребу зберегти цілісність цієї сфери, адже у Дрогобичі сконцентровано 52% всієї медичної мережі регіону, зокрема 76 % спеціалізованої медичної служби Дрогобиччини.
Як інформував на прес-конференції Андрій Шевкенич, минулого року на функціонування медицини міста знадобилося 97 мільйонів гривень. Цього року держава передбачила медичну субвенцію в обсязі всього лишень 63 мільйони, без урахування того, що протягом року передбачено дворазове підвищення зарплати медпрацівникам, на яке потрібно додаткових 4 мільйони гривень. До цього ж збільшення суми дефіциту коштів породжене тим, що у медзакладах Дрогобича лікуються хворі з інших територій, однак плати за цю послугу від адміністративних одиниць не надходить. Як довів до відома журналістів Андрій Шевкенич, за перший квартал цього року іногородніх хворих (йдеться передусім про жителів району, Борислава та Трускавця) проліковано на майже шість мільйонів гривень, однак жодного розрахунку сусідні адміністративні одиниці не провели. Наразі у Дрогобичі, повідомив Андрій Шевкенич, дочікуються вердикту комісії департаменту охорони здоров’я ЛОДА, яка на підставі аналізу медичної мережі регіону дасть рекомендації органам місцевого самоврядування щодо оптимізаційних заходів.
У четвер міський голова Тарас Кучма проведе нараду за участю районного керівництва, перед яким буде поставлена жорстка вимога – передати медичні трансферти за пролікованих хворих. Окрім того, влада розробляє власний алгоритм виходу зі скрути.
«Медична галузь налічує 16 приміщень. Тому ми спробуємо шукати виходу в оптимізації матеріальних ресурсів і приміщень, при цьому зберігаючи лікарів», – заявив міський голова Тарас Кучма. Тим паче, певен урядовець, скорочення медперсоналу – не вихід, бо насправді забезпечить лише мізерні заощадження коштів.