У Дрогобичі відреставрували два старовинні ліхтарі, які тепер можна побачити на вулиці з давньою назвою Панська та фасаді будівлі колишньої повітової ради. ФОТО

0:00 23 Грудня 2018

Фото: Павло Антоняк

Дрогобич — древнє місто, яке відоме ошатними кам’яницями та самобутньою історією. В межах збереження історичної спадщини міста у Дрогобичі відреставрували два ліхтарі. Сьогодні їх можна побачити на вулицях Тараса Шевченка та Івана Франка.

Як свідчать історичні факти, Дрогобич був одним із перших міст Європи, в якому для освітлення вулиць використовували гас. Таким чином в межах проекту «Вуличний музей», ініціативною групою «Дев’ятка» та Туристично-інформаційним центром Дрогобича було проведено реставрацію старовинного ліхтаря, який сьогодні встановили на колишній вулиці Панській, а сьогодні — вулиці Тараса Шевченка.

Відтак, як зазначають у Туристично-інформаційному центрі міста, запалення вуличного ліхтаря стане ще однією атракцією для мешканців та гостей Дрогобича.

Також днями було встановлено відреставрований ліхтар на фасаді сучасного історичного корпусу музею «Дрогобиччина».

Як зазначають у музеї «Дрогобиччина», цей ліхтар прикрашав фасад будівлі – колишньої повітової ради, наприкінці XIX – на початку XX ст. згодом він десятиліттями був закинутий на горищі музей. Однак тепер, під час ремонтних робіт, вдалося його відреставрувати та встановити на фасаді будівлі.

Перейти до вмісту