У Дрогобичі відкриють Інклюзивно-ресурсний центр для дітей з особливими освітніми потребами
Вже з початку 2018 року у Дрогобичі запрацює Інклюзивно-ресурсний центр для дітей з особливими освітніми потребами.
З цього приводу у понеділок, 11 грудня, у Дрогобицькій міській раді під головуванням заступника міського голови Василя Качмара відбулося засідання робочої групи щодо створення Інклюзивно-ресурсного центу у Дрогобичі.
Оскільки основною метою створення Інклюзивно-ресурсного центру є функціонування у Дрогобичі закладу чи установи, яка працюватиме з дітьми з особливими освітніми потребами, то у склад робочої групи включені як представники освіти, так і медицини, соціальних служб та депутати міської ради.
На засіданні сесії Дрогобицької міської ради вже затверджено Положення про роботу Інклюзивно-ресурсного центру, однак, оскільки в основному воно базується на положенні, прийнятого Кабміном, то у процесі роботи його оновлюватимуть та доповнюватимуть під конкретні потреби та особливості Дрогобича.
Загалом основним у роботі Інклюзивно-ресурсного центру є супровід дітей з особливими освітніми проблемами від 2 до 18 років.
За інформацією відділу освіти ДМР, у Дрогобичі та Стебнику є близько півтори тисячі дітей з психічними порушеннями чи порушеннями опорно-рухового апарату.
На разі у Дрогобичі надзвичайно важко жити та вчитися дітям з такими проблемами, тому, як наголосив на початку засідання заступник міського голови Василь Качмар, створення ресурсного центру повинно стати одним із перших кроків у напрямку забезпечення комфортного проживання, доступу до освіти та медицини дітям, які мають особливі потреби в цьому плані.
Інклюзивно-ресурсний центр запропоновано розмістити на базі колишньої Дрогобицької вечірньої школи №1, у якому працюватимуть учителі-логопеди, -дефектологи та ін.
Оплата праці працівників Центру здійснюватиметься за кошти міського бюджету.
У процесі планування роботи Центру акцентуватимуть на консультаціях з провідними фахівцями у напрямку роботи з дітьми з особливими освітніми потребами та співпраці з медичними центрами відповідного напряму. Саме тому на наступну зустріч планується запросити представника з Департаменту освіти і науки ЛОДА для отримання фахових відповідей на конкретні питання щодо роботи Центру.
У ході засідання члени робочої групи вирішили, що основним завданням на сьогодні є обрання та призначення керівника Інклюзивно-ресурсного центру, а відтак і працівників Центру.
За результатами засідання вирішено найближчим часом оголосити конкурс про заміщення вакантних посад працівників Центру. Про сам конкурс та деталі буде широко анонсовано та повідомлено у друкованих та інтернет-виданнях.
«Ми розпочали роботу, яка завжди діяла у так званому «залишковому принципі», а повинна стати та бути пріоритетною», — звернувся до присутніх на завершення зустрічі Василь Качмар.
Передісторія: У вересні цього року світ побачив Закон України «Про освіту», відповідно до якого органи державної влади та органи місцевого самоврядування утворюють такі інклюзивно-ресурсні центри. Це необхідно для забезпечення реалізації права на освіту та психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами. Інклюзивно-ресурсний центр є неприбутковою установою.