У Дрогобичі триває VII Міжнародний Джаз-пленер «Розмаїття культур»
Джаз-пленер розпочався 22 серпня відкриттям виставки картин у Галереї сучасного мистецтва. Свої полотна представив Володимир Патика – один з яскравих представників Львівської школи малярства. Виставка є чудовим прикладом тяглості поколінь, а також тісного взаємозв’язку художників, об’єднаних однією ідеєю.
На урочисте відкриття виставки були запрошені міський голова Тарас Кучма, заступник міського голови з гуманітарних та соціальних відносин Юрій Кушлик, начальник управління культури та розвитку туризму Володимир Ханас, а також почесні гості з Польщі, які в ці дні перебували у місті Котермака.
На відкритті усі присутні говорили про таку величну постать в мистецькому житті України як Володимир Патик, його вплив на розвиток українського мистецтва та формування його школи, учнів та послідовників. На виставці представлені твори митця, створені в період з 1959 по 1997 роки.
Всі твори зроблені на пленерах і експонуються тут вперше. Це пейзажі і натюрморти з періоду, коли молодий митець демонстрував нестандартний підхід до трактування натури в рідкісній техніці живопису гуашними фарбами і до періоду вже дуже зрілого розуміння натури в техніці пастелі та акварелі. Саме в цих швидких ескізних начерках видно весь величезний досвід митця, вміння вибрати основне, підкреслити найважливіше, чітко і лаконічно зібрати всю квінтесенцію побаченого. Це не велика ретроспективна виставка, але по цих творах видно всю силу цього видатного митця.
Продовження виставки – це вплив творчості Володимира Патика на наступні покоління митців. В наступних залах Галереї представлені твори ще трьох послідовників, членів родини, зокрема сина Остапа з дружиною Роксоланою та племінника Романа. Всі вони дуже різні, але кожен по своєму самобутній і цікавий художник. Остап і Роксолана Патик займаються педагогічною та науковою діяльністю: Остап – доцент кафедри дизайну НЛТУ України, Роксолана – професор кафедри менеджменту мистецтва ЛНАМ. Роман Патик – багаторічний завідувач Музею історії Львівської залізниці.
Доповнюють експозицію цьогорічні роботи учасників пленеру ім. Володимира Патика.