У Дрогобичі розширять Інклюзивно-ресурсний центр – відкриють його нову філію: на сесії затвердили її юридичну адресу
Шостий рік поспіль у Дрогобичі діє Інклюзивно-ресурсний центр, в якому допомагають адаптуватися до навчання дітям з особливими освітніми потребами. Наразі, там працюють з 700 дітьми, але є потреба у розширенні структури центру, адже регулярно надходять нові заявки від батьків. Додаткових викликів інклюзивній установі додалось із повномасштабним вторгненням – оскільки чимало внутрішньо переміщених осіб прибули в Дрогобицьку територіальну громаду і мешкають тут. Відтак, побільшало і діток з особливими потребами.
Сьогодні, 7 листопада, під час ІІ пленарного засідання 56 сесії ДМР депутати більшістю голосів «за» підтримали Рішення про зміну юридичної адреси філії комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр». А саме – попередньо було заплановано, що нова філія центру постане на вулиці І.Франка, 12 – однак тепер її відкриють на вул. В.Великого, 25, у приміщенні садочку №13.
Як пояснив очільник громади Тарас Кучма – зміна юридичної адреси для нової філії Інклюзивного центру пов’язана із тим, що приміщення садка №13 більше підходить до запитів інклюзивності, а також саме в цьому мікрорайоні мешкає чимало діток із особливими потребами, які потребують послуг центру та яким було задалеко добиратися до головного офісу Інклюзивно-ресурсного центру, на вулиці Зварицькій. Відкриття нової філії Інклюзивного центру заплановане у грудні.
Сам Інклюзивно-ресурсний центр був створений у Дрогобичі у 2018 році. Він діє на базі Гімназії №5 імені Героя України генерала Сергія Кульчицького. Фахівці центру працюють в трьох напрямках: діагностика, корекція та супровід дітей.
Найбільше часу та зусиль потребує діагностика, адже її мета правильно визначити індивідуальні особливі потреби дитини та визначити вид навчання у школі, яке при особливих освітніх потребах може бути кількох варіантів:
– індивідуальне, коли учня відвідують вчителі вдома, але він обов’язково залучається до проєктів та спільних заходів класу;
– навчається разом з однокласниками, але створюються особливі умови для навчального процесу;
– у спеціальних закладах освіти.
Сьогодні діти з особливими потребами є практично в кожному освітньому закладі громади. Для забезпечення їм особливих умов для навчання, на базі закладів створюють інклюзивні групи (якщо мова йде про дошкільні установи) чи інклюзивні класи (якщо мова йде про гімназії та ліцеї).