У Дрогобичі розглядають можливість будівництва біо-ТЕС в одному з мікрорайонів міста
Новітня біо-теплоелектростанція в Кам’янці-Подільському
У Дрогобичі розглядають можливість будівництва біо-теплоелектростанції, яка працюватиме на біопаливі — брекетах, щепі з гілок дерев, траві, листі та інших матеріалах, шляхом термічного розкладу. З цього приводу ведуться переговори між керівництвом міста, керівництвом КП «Дрогобичтеплоенерго» та представниками інвестиційної компанії.
Суть проекту полягає в будівництві біо-теплоелектростанції (ТЕС) з влаштуванням модульного обладнання, яке, внаслідок термічного розкладу матеріалів, за принципом Innoflex IDS, перетворює їх в інертний скалистий попіл при виділенні великої кількості тепла у вигляді перегрітої пари, тиск якої сягає 20 кгс/кв. см.
Керівник КП “Дрогобичтеплоенерго” Ігор Хом’як на відкритті біо-теплоелектростанції в Кам’янці-Подільському
Чому саме ця технологія розглядається для реалізації у місті Дрогобичі?
Як зазначають у КП «Дрогобичтеплоенерго», отриману високотемпературну водяну пару можна використовувати для виробництва електроенергії в парогенераторах, а отриманий конденсат, температура якого сягає 80-100 градусів Цельсія, використовуватимуть для опалення та гарячого водопостачання міста.
Наскільки реалізація проекту є безпечною та екологічною?
Відповідно до опису інвестиційного проекту, для процесу отримання пари шляхом термічного розкладу можливе використання матеріалів для спалювання від домогосподарств, підприємств, медичних закладів, автомобільних майстерень.
Важливо, процес термічного розкладу проходить без викидів в атмосферу, ґрунти та воду і відповідає всім екологічним стандартам. Робота обладнання є авто-термічною і не потребує використання сторонніх енергоносіїв чи води, працює без утворення запаху та шуму. Оскільки проект планують реалізувати на теренах міста, то фахівці зазначають, що межі санітарної зони повинні сягати до 200м.
Які основні вимоги для реалізації проекту?
До основних обов’язкових вимог потенційних інвесторів слід віднести: – виділення земельної ділянки розміром 36 * 60 (0,22га) на тривалий термін для влаштування модульного обладнання, яке буде утилізовувати в межах 100 тонн в добу матеріалів для спалювання. Важливим аргументом є те, що проект не передбачає складування матеріалів для спалювання на окремій ділянці; – забезпечення гарантій щодо придбання теплової енергії муніципальною компанією в межах від 3 до 10 мВт за годину.
Які пропозиції і локації для реалізації проекту розглядають у КП «Дрогобичтеплоенерго»?
Вивчивши проектні пропозиції, керівництвом КП «Дрогобичтеплоенерго» було запропоновано розглянути можливість реалізації цього проекту на на території, яка перебуває в користуванні КП «Дрогобичтеплоенерго», виведеної з експлуатації котельні на вул. Є. Коновальця.
Як зазначає керівництво КП «Дрогобичтеплоенерго», такі пропозиції базуються на підставі того, що на цій ділянці наявні тепломережі, які можуть приймати обумовлену кількість теплової енергії. Крім цього в котельні вбудована потужна трансформаторна підстанція Дрогобицького РЕМ, яка могла б приймати генеровану електроенергію за «зеленим» тарифом.
Попри витрати для будівництва ТЕС з боку інвестора, в котельні необхідно буде влаштувати обладнання для трансформування (перетворення) теплової енергії до необхідних для опалення та гарячого водопостачання параметрів, а також обладнання для транспортування її до споживачів. Також необхідно буде провести реконструкцію «законсервованої» тепломережі від котельні до місця врізки в діючу мережу (в районі житлових будинків на вул. Є. Коновальця,3/5.
Яку користь від реалізації проекту отримають мешканці мікрорайону Євгена Коновальця?
Як наголосили у КП «Дрогобичтеплоенерго», попри всі затрати на реалізацію проекту, вартість теплової енергії, яку постачатимуть споживачам, а саме мешканцям мікрорайону Є. Коновальця, КП «Дрогобичтеплоенерго» буде реалізовувати на 20-30% дешевше ніж при тарифі, який формується на основі використання природного газу.
Також керівництво КП «Дрогобичтеплоенерго» наголошує, що ними було проведено аналіз реалізації таких проектів в інших країнах світу. Відтак облаштування аналогічних станцій відбувається з дотриманням екологічних стандартів та передбачає їх будівництво в межах населених пунктів, що своєю чергою впливає на зменшення транспортних витрат, а відтак і формування вигідного тарифу як для надавача послуг, так і споживачів.
До слова, недавно біо-теплоелектростанцію, яка працює за подібною технологією, відкрили у Кам’янці-Подільському.