У Дрогобичі реалізовують Програму стажування молоді в органах місцевого самоврядування: пів шляху уже подолано
Цьогоріч Дрогобицька громада була відібрана для участі в проекті пілотної Програми стажування молоді в органах місцевого самоврядування.
Проєкт втілює в життя Національне агентство України з питань державної служби та Міністерство молоді та спорту України у співпраці з ГО «ТиЗміни» за підтримки ПРООН в Україні та фінансування Міністерства закордонних справ Данії.
У межах Дрогобицької громади за реалізацію проєкту відповідає відділ сім’ї та молоді ДМР. За словами керівниці відділу Олександри Пашко – мета програми заохотити молодих людей долучатись до публічної служби шляхом підтримки органів місцевого самоврядування, відчути власну відповідальність за майбутнє своєї громади, розробити цікаві напрацювання та набути нового досвіду для молоді. А для представників влади – зацікавити молодь залишатись у громадах.
Зважаючи на це відділ сім’ї та молоді, напередодні, оголошував конкурс на визначення майбутніх стажерів в органах місцевого самоврядування. Бажаючі заповнювали відповідну реєстраційну форму. До участі в проєкті запрошували молодих людей віком від 18 до 35 років.
В результаті було отримано сім заявок від зацікавлених кандидатів. Із загальної кількості відібрали четверо стажерів, які станом на завершення грудня уже пройшли пів етапу стажування.
24 грудня стажери, спільно із Олександрою Пашко, поділились враженнями від пройденого першого етапу стажування. Зокрема, стажування в органах місцевого самоврядування проходять: Христина Дидишин – в управлінні правового забезпечення, Зоряна Войтович – у відділі-службі у справах дітей, Наталія Пецюх – в управлінні культури та розвитку туризму, Віталій Ясінський – в Департаменті міського господарства.
За твердженнями молоді – кожен у своїй сфері стажування уже почерпнув нові знання, досвід та допомагає працівникам структурних підрозділів ДМР втілювати в життя нові задуми та долучатись до грантів.
За словами очільника громади Тараса Кучми – для органу місцевого самоврядування Програма стажування молоді це, безумовно, можливість подивитися на діяльність ОМС під новим кутом, почути креативні ідеї та думки ззовні від молоді громади, а також налагодити якісну комунікацію з молоддю.
Ми прекрасно розуміємо, що молодь нашої громади – це рушійна сила змін та подальшого розвитку нашого міста та держави зокрема. Віримо, що саме вам розбудовувати Україну та виводити її на нові рівні. Дякуємо за те, що свідомо долучились до проєкту стажування, що пізнали всю «робочу кухню» органу місцевого самоврядування з середини і допомагаєте нашим фахівцям у тих підрозділах, де проходите стажування. Разом творимо позитивні зміни в нашій громаді”, – наголосив Тарас Кучма.
Стажування молоді в органах місцевого самоврядування загалом триватиме впродовж 2 місяців часу і фінішує 18 січня.
По завершенні стажування від молодих людей очікують звіт про процес стажування та пропозиції стосовно вибраних напрямків роботи, щодо її вдосконалення.
За результатами стажування – стажери можуть бути зараховані до кадрового резерву ДМР, без обов’язкового працевлаштування.
Додамо, до пілотної Програми стажування молоді в органах місцевого самоврядування долучилися громади з 8 областей України.