У Дрогобичі провели акцію «Ні зарплаті в конвертах». ФОТО


Цього тижня працівники сектору з питань праці, управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради спільно з представниками Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості, відділу «Дрогобицького бюро правової допомоги» Стрийського місцевого центру, провели виїзну акцію «Ні зарплаті в конвертах». Акцію провели на вулиці Ковальській та площі Тараса Шевченка.

Під час акції громадян інформували про те, що через зайнятість без укладання трудового договору, яку практикують в основному приватні підприємці, соціально незахищеними залишаються, в першу чергу, працівники. Ненормований робочий день, відсутність оплати лікарняного та відпустки, залежність розміру заробітної плати виключно від роботодавця, відсутність записів у трудовій книжці та несплата внесків до Пенсійного фонду України. Це неповний перелік порушення вимог трудового законодавства роботодавцями. З цим також пов’язана можливість (наприклад, у випадку конфлікту з роботодавцем) невиплати заробітної плати працівникові. Такий спір неможливо буде оскаржити навіть у суді.

Також у секторі з питань праці зазначили, що більшість приватних підприємців, які використовують найману робочу силу, ведуть недостовірний облік робочого часу, тобто працівники працюють по 10-12 годин на добу, без вихідних, а заробітна плата в трудовому договорі встановлена на низькому рівні. Оплата роботи в надурочний час, у святкові і неробочі дні не проводиться.

За словами організаторів, мета акції полягає в інформуванні кожного громадянина про те, що легальні трудові відносини для них є вигідним, оскільки працюючи нелегально, працівник в подальшому отримуватиме мізерну пенсію та допомогу по безробіттю.

Сектор з питань праці

Зацікавленість статтею
[Всього: 6 Середня оцінка: 4.3]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні