У Дрогобичі почесними грамотами та відзнаками нагородили реставраторів Храму Святого Юра
У Дрогобичі відбулась важлива подія – освячення оновленого Храму Святого Юра, куди після тривалих кропітких робіт повернувся відреставрований старовинний іконостас.
Над реставрацією іконостасу впродовж чотирьох років працювали фахівці Національного науково-дослідного реставраційного центру України.
Іконостас демонтували у 2019 році та забрали на відновлення до столиці. Роботи тривали роками та видались нелегким завданням для реставраторів. Однак результат перевершив очікування.
Унікальний старовинний п’ятиярусний іконостас складається з 97 ікон та декоративних елементів та має розмір 6 на 6 метрів. Святиня була створена у другій половині 17 століття, а до сьогоднішній днів фахової реставрації не проводилось.
Після професійного відновлення та повернення до Храму, в часі Великодніх свят іконостас засяяв з новою силою, яскравими автентичними барвами сакральних розписів.
За відновлення святині, в ході урочистих заходів з освячення Храму Святого Юра, у Дрогобичі відзначили почесними подяками всіх, хто був дотичний до реставрації іконостасу та докладав зусиль для збереження пам’ятки ЮНЕСКО.
У числі відзначених – реставратори, архітектори, співробітники музею «Дрогобиччина», до складу якого входить святиня.
Зокрема почесні подяки вручили:
Світлані Стрєльніковій, генеральному директору Національного науково-дослідного реставраційного центру України
Володимиру Папушенку, завідувачу науково-дослідного відділу реставрації творів олійного живопису Національного науково-дослідного реставраційного центру України
Михайлу Білошицькому, завідувачу відділу реставрації творів темперного живопису національного науково-дослідного реставраційного центру України
Тетяні Бучко – заступнику генерального директора з науково-реставраційної роботи Національного науково-дослідного реставраційного центру України
Віталію Миргородському – реставратор відділу реставрації творів темперного живопису національного науково-дослідного реставраційного центру України
Ярославу Туряку – художнику-реставратору, в.о. завідувача науково-дослідного відділу реставрації поліхромної скульптури та декоративного рельєфу
Олександру Закусило – художнику-реставратору, завідувачу науково-дослідного відділу реставрації меблів
Ірині Сапєгіній, художнику-реставратору науково-дослідного відділу реставрації творів олійного живопису Національного науково-дослідного реставраційного центру України
Оксані Садовій, реставратору настінних розписів церкви Святого Юра
Олегу Рішняку, реставратору настінних розписів церкви Святого Юра
Івану Дідуху, реставратору настінних розписів церкви Святого Юра
Олені Василько, директору Департаменту архітектури та містобудування Львівської ОВА
Аллі Гладун, директору музейного комплексу «Дрогобиччина»
Оксані Соловці, колишній завідувачці фондами музею «Дрогобиччина»
Марії Русин, завідувачці фондами музею «Дрогобиччина»
Лесі Летнянчин, завідувачці відділу пам’яток дерев’яної архітектури музею «Дрогобиччина»
Почесні грамоти реставраторам вручив міський голова Дрогобича Тарас Кучма. Блаженніший Святослав Шевчук, спільно з владикою Самбірсько-Дрогобицької єпархії Ярославом Прирізом вручили грамоти від греко-католицької церкви та особливу вдячність від церкви – патріарші срібні медалі Собору Воскресіння Христового у Києві.
А міському голові Дрогобича Тарасу Кучмі патріарх УГКЦ, Блаженніший Святослав вручив грамоту Верховного Архиєпископа Києво-Галицького – за підтримку та вагомий особистий внесок у збереження мистецької та духовної святині – Храму Святого Юра.
Храм Святого Юра несе в собі цілу епоху тяглості нашої віри. Греко-католицька церква пережила багато випробувань, священників знищували, але вони продовжували в підпіллі берегти та нести поміж людей віру. Наступило відродження і оновлення. Сьогодні ми заповнюємо нову сторінку нашої історії. І це чергове свідчення того, що наша віра жива і що наш народ сильний, бо ми з церквою та робимо все во славу Божу» – наголосив міський голова Тарас Кучма.
Військовослужбовці, в свою чергу, вручили символічні подарунки – керівництву громади та реставраторам Храму. Як символ того, що в наш час важливо берегти не лише територіальну цілісність України, але й історичну та культурну спадщину української нації.
Вручення відзнак відбулось за участі почесних гостей з Києва, Львова, представників українських та закордонних делегацій, які підтримали Дрогобицьку громаду в часі важливої історичної події. Зокрема голова правління «Краківського водоканалу», почесний громадянин Дрогобича Пйотр Зєнтара вручив вітального листа від імені президента Кракова Александра Мішальські.