У Дрогобичі обмежено використання поліетиленових пакетів у торгівельних мережах міста
Виконавчий комітет Дрогобицької міської ради у вівторок, 20 листопада, прийняв рішення щодо обмеження використання поліетиленових пакетів у торгівельних мережах міста. Про це повідомляють у відділі економіки ДМР.
Відтак суб’єктам господарювання сфери торгівлі і послуг рекомендують пропонувати покупцям альтернативу використанню одноразових поліетиленових пакетів, а саме: біологічні полімерні чи паперові пакети, багаторазові торбини тощо.
З цього приводу у відділі економіки ДМР планують шляхом укладення меморандуму з торгівельними мережами міста Дрогобича провести спільні заходи, спрямовані на відмову від поліетиленових пакетів та використання альтернативних екобезпечних пакувальних матеріалів.
Після супермаркетів ідею відмови від поліетилену будуть поширювати серед магазинів, ринків та суб’єктів роздрібної торгівлі.
Водночас відділу освіти ДМР, відповідно до рішення виконавчого комітету, доручено провести просвітницьку роботу серед школярів щодо негативного впливу на довкілля використання синтетичних пакувальних матеріалів та переваг використання екобезпечної тари.
«Поліетиленове упакування — це одне з найнебезпечніших відходів у всьому світі. Період їх розкладу становить сотні років і завдає надзвичайної шкоди навколишньому середовищу. У багатьох країнах світу повністю відмовились від поліетиленового упакування і запровадження заходів, зазначених у рішенні, виконкому у Дрогобичі стане одним із кроків до того, як покращити екологічну ситуацію у нашому місті», — прокоментував міський голова Дрогобича Тарас Кучма.
Також міський очільник додав, що зараз налагоджується робота з виробником, який спеціалізується на виготовлення біополімерних пакетів, щоб власникам торгівельних закладів було простіше відмовитись від поліетиленового упакування, одразу маючи альтернативу.
Нагадаємо, нещодавно від поліетиленового упакування відмовились у Львові та у Славській ОТГ. А загалом наразі 33 країни світу, серед яких Франція, Італія, Румунія, Монголія, Кенія, Мадагаскар заборонили використання пластикових пакетів, ще 53 країни ввели часткову заборону або податок на пакети, а Комітет Європарламенту з навколишнього середовища взагалі проголосував за заборону в Євросоюзі з 2021 року використання одноразових пластикових виробів.