У Дрогобичі аукціоном благодійності завершили експонування унікальної виставки трипільської культури
Цими вихідними у Галереї сучасного мистецтва Дрогобицької дитячої художньої школи закрили експозицію унікальної виставки трипільської культури – “Трипілля — джерело натхнення”.
Місяць тому експозицію в Дрогобич привіз Олесандр Юрков (один з керівників “Благодійного фонду Коло”, співзасновник школи операторів дронів «Коло fly») спільно із ГО «Народний музей України».
На виставці були представлені унікальні експонати трипільської культури від «Народного музею України» — глечики, предмети побуту, вази та інші археологічні знахідки, котрі повертають у прадавній світ трипільців.
Головними ознаками трипільської культури, яка бере свій початок від 6-го і до 2-го тисячоліття перед Різдвом Христовим, є природа, земля, ґрунт, рослини, хліборобство та людина. Прадавня трипільська цивілізація на території України – це особливий феномен творення не лише української, але європейської цивілізації.
На закриття експозиції завітали – духовенство, керівництво міста, поціновувачі прекрасного та вихованці Дрогобицької Художньої школи.
Закриття експозиції розпочав керівник Художньої школи – Ігор Шимко, який зазначив, що впродовж місця часу унікальну експозицію оглянуло понад 800 відвідувачів. Особливістю виставки було й те, що в межах її проведення відбувались численні майстер-класи, де усі бажаючі від дорослих до дітей мали змогу власноруч виготовити глиняний посуд і згодом розфарбувати його.
Відтак, із виготовлених дитячими руками глечиків та полумисків, було організовано аукціон, де кожен бажаючий мав змогу придбати виріб і паралельно задонатити на ЗСУ.
Із вступним словом виступили – отець Іван Паньків, міський голова Дрогобича Тарас Кучма, керівник Управління культури та розвитку туризму Володимир Ханас, Олександр Юрков, один з керівників “Благодійного фонду Коло”, а також Заслужений художник України Олег Шупляк та багато інших.
Коли оглядаєш вироби трипільців, то в кожному із них бачиш те, що творили наші предки – це наша історія, історія, яка після нас залишатиметься нашим майбутнім поколінням. Тож маємо не тільки берегти цю історію, але й передавати її нащадкам. І те, що в Дрогобичі експонувалася така унікальна виставка трипільської культури, на якій були представлені артефакти, яким від 7-5 тисяч років – свідчить лиш про єдине, що наше місто унікальне та відкрите для митців, – наголосив Тарас Кучма.
Кульмінацією заходу стало відзначення грамотами та дипломами кращих юних митців, глиняні вироби яких склали основу благодійного аукціону в межах експозиції.
На аукціоні вдалося зібрати понад 16 000 грн на FRV дрони бійцям ЗСУ.
Із Дрогобича унікальна виставка трипільської культури помандрує в інші міста України.