У Дрогобицькій ОДПІ відбувся сеанс “гарячої лінії” з начальником відділу аудиту

0:00 31 Жовтня 2016

У Дрогобицькій ОДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія”. Пропонуємо до уваги відповіді на запитання платників податків, які надала начальник відділу аудиту Дрогобицької ОДПІ Світлана Іванівна Панчишак:

Чи потрібно нараховувати податкові зобов’язання по ПДВ на придбаний автомобіль, який був пошкоджений?

У зв’язку з тим, що основний засіб, який був пошкоджений унаслідок несанкціонованого втручання невідомих осіб, і під час придбання якого був сформований податковий кредит, неможливо використати в господарській діяльності, платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду, у якому встановлено факт пошкодження основного засобу, і зареєструвати в ЄРПН зведену податкову накладну, виходячи з їх балансової (залишкової) вартості, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (за відсутності обліку необоротних активів — виходячи зі звичайної ціни).

Як амортизувати основні засоби підприємства, створеного шляхом виділу?

Після прийняття рішення про виділ учасники юридичної особи чи орган, що прийняв рішення про виділ, складають і затверджують розподільчий баланс.

Податковій амортизації основних засобів підприємства, яке виділилося, згідно з положеннями пп. 138.3.1 ПКУ, підлягає балансова (залишкова) вартість основних засобів, переданих по розподільчому балансу новоствореному платнику, вартість яких визначена за правилами податкового обліку та відображена в податковій декларації підприємства, із якого був здійснений виділ.

Водночас, якщо строки корисного використання (експлуатації) об’єкта основних засобів у бухгалтерському обліку менші, а ніж мінімально допустимі строки амортизації основних засобів, то для розрахунку амортизації використовуються строки, установлені пп. 138.3.3 ПКУ, а якщо є більшими, а ніж ті, що встановлені цим підпунктом, то для розрахунку амортизації використовуються строки корисного використання (експлуатації) об’єкта основних засобів, установлені в бухгалтерському обліку.

Чи вважається доходом відшкодування за пошкоджений основний засіб юридичній особі – єдиннику 3 групи ?

У випадку отримання юридичною особою-платником єдиного податку третьої групи страхового відшкодування за пошкоджені основні засоби суми страхового відшкодування включаються в дохід такого платника податку. Датою отримання доходу є дата отримання сум страхового відшкодування.

Страхове відшкодування — страхова виплата, яка здійснюється страховиком у межах страхової суми за договорами майнового страхування та страхування відповідальності в разі настання страхового випадку (ст. 9 Закону України «Про страхування» від 07.03.1996 р. № 85/96-ВР).

Однак, у переліку отриманих грошових коштів, що не враховуються в доходах єдиноподатника, таку виплату не зазначено (п.п. 292.10, 292.11 ПКУ).

Як відобразити у податковому обліку кошти підприємства, що знаходяться на поточному рахунку, відкритому в банку, який ліквідували?

В податковому обліку безнадійною заборгованістю, зокрема, вважається заборгованість суб’єктів господарювання, визнаних банкрутами або припинених як юридичні особи у зв’язку з їх ліквідацією (абз. «з» пп. 14.1.11 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Умовою для визнання заборгованості безнадійною є наявність постанови господарського суду про визнання боржника банкрутом, прийнятої у судовому засіданні за участі сторін, або припинення юридичної особи, що підтверджується записом у Єдиному державному реєстрі про державну реєстрацію припинення юридичної особи.

Отже, кошти, які знаходяться на поточному рахунку, відкритому в банку, який ліквідується відносяться до складу безнадійної заборгованості підприємства.

Чи оподатковується ПДВ операції з безоплатного розповсюдження продукції в рекламних цілях?

Якщо вартість товарів (послуг), придбаних/виготовлених для проведення маркетингових/рекламних заходів (у т. ч. для безоплатного розповсюдження) безпосередньо заявником або через інших осіб, включається до вартості продажу готової продукції (товарів/послуг), яка використовується в оподатковуваних операціях, пов’язаних з отриманням доходів, то вважається, що такі товари (послуги) призначаються для використання в оподатковуваних операціях в межах господарської діяльності такого платника податку, а тому податкові зобов’язання з ПДВ під час здійснення операцій з безоплатного розповсюдження товарів (послуг) рекламного призначення не нараховуються.

Чи включається до складу доходу юридичної особи – платника єдиного податку вартість безоплатно переданих товарів (робіт, послуг), основних засобів?

Включення до складу доходу юридичної особи – платника єдиного податку вартості товарів (робіт, послуг), основних засобів безоплатно переданих іншій юридичній особі або фізичній особі, ПКУ не передбачено.

Перейти до вмісту