У Дрогобицькій громаді триває обстеження стану Народних домів

9:54 16 Серпня 2023

На території Дрогобицької громади тривають робочі поїздки з метою інспектування стану та діяльності Народних домів. Цими днями заступник міського голови з гуманітарних та соціальних відносин Юрій Кушлик спільно із начальником Управління культури та розвитку туризму Володимиром Ханасом та старостою Тарасом Городиським з робочим візитом побували у Сільці та Стебнику.

Найперше, посадовці оглянули приміщення колишньої школи у Сільці, яке зараз активні мешканці хочуть облаштувати під громадський простір.

Як зазначив Юрій Кушлик, завдяки активності громади за останній час у Сільці відбулись вагомі зміни. Тому керівництво громади активно підтримуватиме ту справу, яку ініціюють мешканці.

Після зустрічі присутні дійшли згоди, що роботи у колишній школі вимагають чималих капіталовкладень, але якщо їх робити поетапно, то і результат не забариться. На даному етапі службовці спільно з громадою зійшлись на думці, що слід розробити концепцію з облаштування даного простору, а також дорожню мапу розвитку та черговість виконання робіт. Також важливим є етап залучення грантових коштів чи міжнародних організацій.

У Стебнику робоча група оглянула приміщення Народного дому, який також потребує ремонту. Наразі найбільшими проблемами багатьох приміщень громади, включно і Стебницького Народного дому є дахи, водовідведення та енергозбереження.

Після територіальної реформи, у складі Дрогобицької територіальної громади з’явилися об’єкти інфраструктури, яким багато років не приділяли належної уваги та не ремонтували їх. Це треба виправляти, адже протікання дахів чи затоплення підвалів несе загрозу подекуди повному руйнуванню будівель. Зараз ми інспектуємо усі будівлі та визначаємо пріоритетність робіт. Також хочу наголосити, що там, де громада і люди активні та небайдужі до своїх об’єктів – нам хочеться їм допомогти першочергово, – прокоментував Юрій Кушлик, заступник міського голови, голова фракції «УДАР» у Дрогобицькій міській раді.

Додамо, громада Стебника активно працює над залученням міжнародних партнерів та донорів. Відтак, Чеський благодійний фонд «Людина в біді» допомагає з ремонтом частини даху Народного дому в місті. Окрім цього, Стебник заручився активною підтримкою й інших благодійних та міжнародних організацій, таких, як БФ «Право на захист», ГО «Платформа ініціатив Теплиця», Волонтерський штаб «Українська команда» та інші.

Перейти до вмісту