У Дрогобичі заклали Парк Нескорених у пам’ять про закатованих в Ізюмському лісі
Гостомель, Буча, Ірпінь, Волноваха, Маріуполь, Ізюм – перелік далеко не всіх українських міст, через які пройшов чобіт окупанта та приніс терор цивільному населенню. Наслідки повномасштабного вторгнення ворога у цих містах відчули чи не найбільше на собі мирні жителі – сотні закатованих, вбитих, сплюндрованих та підданих терору лиш за те, що були українцями та не стали перед ворогом на коліна і не відцуралися свого, рідного.
Нелюдськими діями окупантів Україну та світ вразило і місто Ізюм, що на Харківщині. Понад пів року місто перебувало в окупації. Весь цей час тривали жорстокі розправи ворога над українським населенням.
Після звільнення міста, в лісах Ізюму, у братських могилах знайшли масові захоронення – понад 470 тіл невинно убієнних. Серед них здебільшого цивільні мешканці – молодь, діти, люди похилого віку, жінки та чоловіки. Всі вони стали жертвами російського терору лише за те, що були українцями та не скорились перед російськими окупантами.
Саме під час повномасштабної війни, 2 липня 2022 року Дрогобич та Ізюм підписали договір про партнерство. У знак підтримки мешканців міста-побратима в Дрогобичі і заклали парк пам’яті про нескорених українців.
В честь незламності українців та в пам’ять про закатованих в Ізюмському лісі – у Дрогобичі 22 травня, напередодні Дня Героїв, на вулиці Наливайка заклали Парк Нескорених. Цей парк стане місцем нагадування живим про біль та страждання тих українців, яких знищила російська терористична машина.
Захід розпочали із хвилини мовчання за всіма загиблими українцями та мужніми воїнами, які сьогодні зі зброєю в руках боронять нашу волю, незалежність та територіальну цілісність. Патріотичне дійство згуртувало небайдужих мешканців, представників влади на чолі із міським головою Дрогобича Тарасом Кучмою, депутатів, а також освітян, директорів шкіл та учнів, які долучилися до висадки дерев.
Поблагословив усіх присутніх Григорій Комар – владика СДЄ УГКЦ та отець-декан Іван Паньків.
Це справжнє благословення для нашої громади, що в Дрогобичі постає Парк Нескорених. Це парк нашої пам’яті і вдячності тим українцям, які полягли від рук окупантів. Цей парк – це не тільки про наші жертви, але й звитяги. Про непохитність українців, нашу силу, міць та віру в перемогу. Ще наші предки мали тверде переконання, що українці мають розвиватися як держава – самостійно та без росії. За цю свободу, за нашу незалежність ми воюємо і сьогодні з одвічним ворогом. Війна як ніколи об’єднала українців із різних частин нашої держави – Сходу, Заходу, Центру, Півночі та Півдня. Тож нехай цей парк стане місцем нагадування майбутнім поколінням, що Україна єдина, неподільна і згуртована, – звернувся до присутніх Владика Григорій.
У пам’ять про закатованих в Ізюмському лісі висадили понад 100 молодих дубів. Як підкреслила керівниця Дільниці Зеленого господарства КП «СМУ» Наталія Пилипів, служба якої займалась підготовкою території під майбутній Парк Нескорених, дуби – символ мужності, нашої єдності та дружби між містами-побратимами, а також символ надії на нашу перемогу.
Щоб ознаменувати територію парку, там встановили пам’ятний камінь, який спільно відкрили Владика Григорій та Тарас Кучма. Простір парку окропив отець-декан Іван Паньків.
Ми сьогодні стоїмо на священній землі, яка неодноразово окроплена кров’ю наших воїнів. Те що зараз пережив Ізюм – ми це вже переживали і в 2014 році, і в 20-х роках, і в 39-му році на наших теренах, коли московський узурпатор знищував нас лише за те, що ми українці. Закладаючи цей парк ми повинні пам’ятати одне – як наші діди і прадіди не скорилися, так саме і ви – наша молоде, не маєте права скоритися ворогу. Тому закладаючи цей парк пам’ятаймо про подвиг усіх Героїв і мирних жителів, а також про те, що Україна єдина, вільна і незалежна держав. Окреме прохання до усіх школярів – пам’ятайте про своїх однолітків, які з Ізюма та інших розбомблених та зруйнованих міст України – вони теж мріють жити в рідних мирних містах та радіти молодості і дитинству. Разом творимо велику, соборну Україну, – закликав усіх присутніх міський голова Дрогобича Тарас Кучма.
У планах – Парк Нескорених засадити новими саджанцями, подбати про благоустрій території та надати йому вигляду повноцінного парку. Окрім цього, у Дрогобичі планують створити Алею пам’яті загиблих Герої Дрогобича. Вона з’єднуватиме собою церкву Воскресіння Христового з храмом Стрітення Господнього. Вздовж алеї висадять сакури та калину.
На завершення заходу патріотичні номери усім присутнім подарували працівники Центру культури та мистецтв «Каменяр» Василина Ковальчук, Марта Левицька та Володимир Юрчак.
Захід провів методист ЦКМ «Каменяр» – Осип Марущак.