У Дрогобичі вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та запалили лампадки пам’яті
14 грудня в Україні традиційно вшановують героїчний подвиг учасників ліквідації аварії на ЧАЕС – людей, які ціною своєї мужності та власного життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію 20 століття – наслідки вибуху на атомній електростанції. Силами понад 600 тисяч ліквідаторів за рекордно короткий термін, 206 днів, у 1986 році було побудовано об’єкт «Укриття». Це перша захисна споруда, яка дозволила пом’якшити згубний вплив мирного атома, що вийшов з-під контролю.
У Дрогобичі, 14 грудня, традиційно вшанували подвиг ліквідаторів наслідків аварії на АЕС. Захід відбувся біля пам’ятного знаку ліквідаторам Чорнобильської катастрофи, який встановлено на вулиці Зварицькій біля будівлі 5-ої Державної пожежно-рятувальної частини ГУ Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області.
Віддати шану героїзму ліквідаторів зібралися представники міської та районної влади, громадські активісти спільно з людьми, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, чорнобильці та надзвичайники міста.
Квіти-пам’яті та лампадки до знаку ліквідаторів поклали заступники міського голови Дрогобича Андрій Ковч та Володимир Коцюба, а також керівник організаційного відділу ДМР Ірина Кушнір.
Відтак хвилиною мовчання вшанували героїчний подвиг ліквідаторів наслідків лиха на Чорнобильській АЕС.
Сьогодні наш обов’язок – пам’ятати про учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які є прикладом мужності та жертовності. Українці споконвіків відзначалися героїзмом. Як сьогодні воїни боронять територіальну цілісність Української держави, так і 35 років тому відважні ліквідатори кинулися рятувати світ. Тому від імені всієї громади, велике вам спасибі та доземний уклін, – підсумував Андрій Ковч.
Додамо, пам’ятна дата 14 грудня – як день вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС була затверджена Указом Президента України 10 листопада 2006 року. Цей день став скорботним нагадуванням всьому людству про не легку перемогу над вогнем, яких охопив четвертий реактор атомної станції та забрав сотні життів.