У Дрогобичі відкрили денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашніх кривдників
Ні домашньому насильству: 28 січня при Дрогобицькому міському центрі соціальних служб відкрили денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашніх кривдників.
Участь у відкритті центру взяли заступниця Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Ольга Ревук, профільний заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний, начальник управління з питань сімейної політики та комунікації з громадським середовищем ЛОДА Уляна Дорош, заступник міського голови Дрогобича Андрій Ковч та інші.
Як розповіла керівник Дрогобицького міського центру соціальних служб Оксана Матчишин, для облаштування кризового центру у місті Котермака із держбюджету виділили близько двох мільйонів гривень. Ремонтні роботи стартували цієї осені. За цей час вдалося капітально відремонтувати приміщення центру та облаштувати його сучасними меблями. Зокрема, у центрі є – дві спальні, кухня, сучасні душові кабіни та гардеробна, а також дитячі зони із забавками для малечі. Подбали і про робочий простір для дорослих – у так званій вітальні створено робочу зону (типу офіс) та зону для психологічної роботи із клієнтами. Загальна площа нововідкритого центру – 111,1 м2. Одночасно у кризовому центрі можуть перебувати 6 матерів та 2 дітей.
Як стверджує заступниця Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Ольга Ревук, відкриття таких центрів у територіальних громадах є напрочуд важливим процесом, оскільки за статистикою тільки впродовж минулого року на 35% зросло число постраждалих осіб від домашнього насильства.
Домашнє насильство – один з найбільш поширених злочинів у світі. Міністерство соціальної політики займається тим, що проводить широкий спектр заходів, які покликані попередити цей злочин та захистити жертв. Кожен, хто потребує допомоги має отримати той пакет соціальних послуг, який йому необхідний. Реалізація цієї політики без створення спеціалізованих служб, які опікуються саме питаннями насильства, не є можливою. Тому ми раді вітати відкриття денного центру з кризовою кімнатою у Дрогобичі, адже це осередок, де люди зможуть отримати безпосередню допомогу, і де працюватимуть відповідні фахівці саме цього напрямку, – зазначила Ольга Ревук.
У центрі із особами, які постраждали від домашнього насилля, працюватимуть психолог та двоє фахівців із соціальної роботи. Особи, які стали жертвами домашніх тиранів зможуть перебувати тут до 10 днів, у разі кризової ситуації – до 20 днів.
Дуже важливо, що держава почала по іншому дивитися на проблему домашнього насилля в сім’ї та закликає жертв не замовчувати її. Кризовий центр, який ми сьогодні відкриваємо, дозволить особам, які відчули на собі негатив домашнього насилля, пройти тут відповідну реабілітацію, переосмислити своє життя та, ймовірно, розпочати його із чистого аркуша. Радіємо тому, що саме наше місто – є другим на Львівщині, де відкрито такий кризовий центр. Це засвідчує, що ми активна громада та цілеспрямовано дивимось у майбутнє і дбаємо про наших мешканців, – наголосив заступник міського голови Дрогобича Андрій Ковч.
Щоб потрапити у центр, необхідно звернутися до поліції або до місцевого центру надання соціальних послуг, чи керівника громади, які допоможуть заявнику/заявниці підготувати документи, необхідні для поселення у кризовий центр.
Радіємо з того, що в бажанні подолати домашнє насильство об’єднано зусилля державної влади та територіальної громади – як наслідок маємо відкриття та створення кризового центру високого рівня у Дрогобичі. Це правильний шлях, шлях до отримання позитивного вирішення даної проблематики. Важливо, щоб люди, які сюди звертатимуться мали змогу отримати в цих стінах якісну психологічну допомогу, допомогу словом, підтримку та допомогу в безпечному прихистку для себе та своїх дітей, – підкреслив заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний.
У нововідкритому центрі створені усі умови для безпечного та комфортного перебування осіб, що постраждали від домашнього насилля. Тим, хто потребує захисту від домашніх кривдників радять звертатися за номером телефону – 098 67 97 022, – тут нададуть усі необхідні роз’яснення, як потрапити в кризовий центр.