У Дрогобичі створюють кризову кімнату для підтримки осіб, які постраждали від домашніх кривдників
Домашнє насильство – актуальна проблем сьогодення. Понад 2 млн. українців стверджують, що свого часу стали жертвами жорсткого поводження у побуті. Виняток не становить і Дрогобич. Щоб жертви домашніх тиранів не почувалися не захищеними, в Дрогобичі реалізовують проект із створення кризової кімнати для осіб, які відчули на собі агресію кривдників.
Проект втілюють в життя завдяки підтримці державного бюджету.
Днями у Дрогобич завітали заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Віталій Загайний та Уляна Дорош, начальник управління з питань сімейної політики та комунікації з громадським середовищем. Спільно із заступником міського голови Андрієм Ковчем, чиновники оглянули хід робіт із облаштування кризової кімнати в стінах соціальної установи та поспілкувалися про проблематику домашнього насильства із директором Дрогобицького міського центру соціальних служб Оксаною Матчишин.
Ми написали відповідний проєкт і з літа реалізовуємо його в життя. Насправді потреба в створенні кризової кімнати є гостра, адже громада Дрогобича об’єднує довкола себе чимало сіл і містечок, тому відкриття такої кімнати – необхідне. В стінах кризової установи жінки матимуть змогу перебувати із дітьми: тут облаштовують спальні, кухню та ігрові зони. Надаватиметься психологічна підтримка та реабілітація. Буде передбачено, що особи, які постраждали від домашніх кривдників, матимуть змогу перебувати тут до місяця часу. За цей час триватимуть бесіди відповідних структур із кривдником, – повідомив Андрій Ковч.
Для облаштування кризової кімнати з держбюджету виділили близько двох мільйонів гривень. За ці кошти роблять ремонт та закуповують необхідне обладнання. Кімната функціонуватиме на вулиці Лесі Українки. Станом на початок листопада – ремонтні роботи виконано на 70%. Орієнтовний час відкриття кризової кімнати – місяць грудень.
В подальших планах, стверджує Андрій Ковч, закупівля автомобіля для повноцінного функціонування кризової установи. Також є бачення, щоб згодом кризова кімната переросла в повномаштабний кризовий центр.