У Дрогобичі контейнери сміттєвих майданчиків маркують під роздільне сортування відходів
У Дрогобичі на сміттєвих майданчиках продовжують встановлювати наліпки для сортування сміття. Зокрема, контейнери розмежовують під органіку, скло, пластик, папір тощо. За словами керівника КП «СМУ» Володимира Суди, на більшій частині контейнерних майданчиків міста Котермака вже встановлено відповідні інформаційні наліпки про сортування відходів. Такими діями влада та комунальники закликають мешканців сортувати сміття та утилізовувати його у різні баки.
Управління відходами має розпочинатися із кожної оселі. Адже сортування сміття – важливий елемент екологічного господарювання. Якщо дрогобичани почнуть вправно сортувати сміття і викидати його відповідно в різні контейнери – тоді ми будемо змінювати графік вивозу ТПВ по місту. Так, контейнери із органікою будемо вивозити щодня, із папером чи пляшками через день, тощо, – розповідає Володимир Суда.
Окрім цього, за твердженнями керівника КП «СМУ», у місті активно втілюють в життя і ще один важливий проект – відкриття в густонаселених мікрорайонах майданчиків для сортування сміття закритого типу. Один із таких минулого року уже відкрили на вулиці Самбірській, 94. Суть задуму проста – мешканці ОСББ чи кількох багатоповерхових будинків долучаються до міської програми «40 на 60» по створенню таких майданчиків закритого типу у їхньому мікрорайоні. Тобто 40% коштів фінансує громада, 60% – місто. Як наслідок, мешканці отримують майданчик закритого типу на електронний замок та ключі від нього. Майданчик критого типу, тож відходи не намокають і не утворюються стоки. На додачу – біля контейнерів встановлюють камери відеоспостереження, відтак голова ОСББ на моніторі бачить, що відбувається на майданчику та біля нього, коли комунальні служби вивозять сміття і чи вчасно. Мешканці Самбірської, 94, де встановлено перший майданчик закритого типу, проектом задоволені – запевняє Володимир Суда.
Наступні в черзі на сучасні сортувальні майданчики мешканці вулиці Крушельницької та Стрийської. Люди дозбирують кошти на реалізацію проекту в їхніх мікрорайонах.
Загалом за словами комунальників – у Дрогобичі змінюють підходи до розміщення сміттєвих майданчиків по місту. Від проїжджих доріг їх переноситимуть у двори. Оскільки, майданчики біля доріг, окрім того що створюють неестетичний вигляд, часто потерпають від того, що відходи в них скидують люди із сусідніх громад, які приїжджають у Дрогобич.
Нагадаємо, ще з 1 січня 2018 року в Україні обов’язкове сортування сміття.
До слова, у 2021 році, відбулося підписання договору між ДП «Комунальник» та латвійською компанією LLC “Eco Baltia vide” про збір, вивіз та утилізацію вторинної ПЕТ сировини у Дрогобичі. Як наслідок місто отримало від латвійської сторони понад 50 контейнерів для сортування сміття, зокрема під пластик. Усіх їх встановлено на різних вулицях міста.