У Дрогобичі для місцевого і релокованого бізнесу чеська гуманітарна організація «Людина в біді» презентувала проєкт з надання мікрогрантів

15:21 13 Жовтня 2023

Зустріч із представниками бізнесу відбулася в приміщенні «Дія Центру». На діалог були запрошені як представники місцевого бізнесу так і релокованого. Захід ініціювала чеська гуманітарна організація «Людина в біді» за підтримки Дрогобицької міської ради, зокрема управління інвестицій та економічного розвитку.

Організація «Людина в біді» розгорнула свою діяльність на території України у 2003 році із правозахисних програм підтримки для мешканців.
Відтак з 2014 року «Україна в біді» проводила колосальну діяльність на Сході України – там організація реалізовувала низку гуманітарних програм, підтримку місцевих ГО та постраждалих громад. Із лютого 2024 року «Людина в біді» по всій території України розгорнули діяльність з різнопланової допомоги внутрішньо переміщеним особам, надає психологічну допомогу та грантову підтримку бізнесу.

Зокрема, завдяки фінансовій підтримці американського народу оголошено конкурс з надання мікрогрантів для відновлення як переміщеного, так і місцевого бізнесу, який постраждав внаслідок воєнних дій після 24 лютого 2022 року. А також для бізнесу, який планує вести свою діяльність у Львівській або Івано-Франківській областях, прагне відновити свій потенціал для створення нових робочих місць.

На захід у «Дія Центр» було запрошено близько 30 учасників бізнесу як місцевого так і релокованого. Привітав усіх учасників зустрічі перший заступник міського голови Дрогобича Роман Бейзик.

– Щиро вітаю усіх на цій зустрічі, яка сподіваюсь відкриє нові можливості для нашого бізнесу – як місцевого так і релокованого. Радіємо, що є такі міжнародні організації, які не залишають українців і наш бізнес в біді. Особливо це цінно в час повномасштабної війни, коли наші воїни 24х7 боронять наш суверенітет та територіальну цілісність, – наголосив Роман Бейзик.

Проєкт з надання мікрогрантів передбачає:
надання грантових коштів на конкурсній основі у сумі:

– до 1000 доларів США* для фізичних осіб-підприємців, які не використовують працю найманих осіб або мають не більше одного найманого працівника. Розмір гранту залежатиме від поданої пропозиції та бюджету.
– до 5000 доларів США* для мікро-, малих та середніх підприємств, фізичних осіб-підприємців, які мають двох та більше найманих працівників. Розмір гранту залежатиме від поданої пропозиції та бюджету.
навчальні заходи та менторську підтримку для відібраних учасників
фінансову допомогу з відшкодування вартості послуг з догляду за дітьми дошкільного віку для найбільш вразливих родин, які очолюються жінками, у розмірі до 300 доларів США/міс.* впродовж 3 місяців.

(*Виплати будуть здійснюватися у гривневому еквіваленті за офіційним курсом НБУ).

Умови участі в проєкті:
• державна реєстрація підприємницької діяльності;
• доведений попередній досвід ведення діяльності;
• здійснення поточної чи запланованої діяльності на території Львівської або Івано-Франківської областей;
• усі заходи в рамках заявки повинні бути заплановані на термін, який не перевищує шість місяців;
• мікро-, малі та середні підприємства, які вже отримували аналогічні бізнес-гранти від держави чи іншої організації, можуть брати участь у конкурсі, але не матимуть пріоритету у процесі відбору.

Проєкт не має змоги підтримати підприємства, які належать до сільського господарства та оборонної промисловості, здійснюють виробництво або торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, а також інших заборонених законодавством України товарів та послуг.

Категорії підприємств, які можуть взяти участь у проєкті:

– мікро-, малі та середні підприємства, які після 24 лютого 2022 року перемістилися /перереєструвалися з територій, постраждалих від війни, до Івано-Франківської або Львівської областей, згідно з наказом Мінреінтеграції від 22.12.2022 р. № 309, зі змінами (території, на яких ведуться (велися) бойові дії: Дніпропетровська область, Донецька область, Запорізька область, Київська область, Луганська область, Миколаївська область, Одеська область, Сумська область, Харківська область, Херсонська область, Чернігівська область);
– мікро-, малі та середні підприємства, які очолюються жінками;
– мікро-, малі та середні підприємства з числа місцевого населення та підприємці з числа ВПО, чий бізнес було втрачено або який постраждав внаслідок воєнних дій;
– мікро-, малі та середні підприємства, що очолюються особами/працевлаштовують осіб, які належать до вразливих груп і мають обмежений доступ до ринків праці.

Пріоритетом у виборі учасників буде:

• створення додаткових робочих місць;
• здатність і готовність зробити власний внесок у фінансування своєї грантової заявки;
• соціальна спрямованість бізнес-ідеї, надання товарів чи послуг найбільш уразливим категоріям населення або надання соціальних послуг, яких бракує в громаді тощо.

Оцінювання грантових заявок.

Заявки будуть оцінені у два раунди. Перший раунд – оцінка заявки на відповідність умовам проєкту та категоріям підприємств з урахуванням пріоритетів проєкту.

Попередньо відібрані кандидати будуть запрошені на другий раунд, під час якого співробітники організації “Людина в біді” проведуть з кандидатами співбесіду безпосередньо на підприємстві або на запланованому місці ведення бізнесу.
Остаточне рішення про надання гранту прийматиме спеціально створений Комітет з надання грантів. До складу Комітету входять співробітники організації “Людина в біді”, представники влади та експерт.

За результатами конкурсу з надання мікрогрантів буде сформовано рейтинг заявок від 0 до 100 балів.

За результатами оцінки будуть обрані переможці, з якими організація “Людина в біді” підпише договір про надання гранту. Згідно з умовами договору переможці зобов’язані надати звіт про використання гранту.

Протягом процесу реалізації грантових заявок фахівці організації “Людина в біді” зустрічатимуться з одержувачами грантів на місці здійснення підприємницької діяльності для оцінки ефективності використання гранту та визначення додаткових потреб у підтримці.
Процедура подання грантової заявки.

Для участі у проєкті необхідно заповнити ГРАНТОВУ ЗАЯВКУ

Важливо чітко та в повному обсязі заповнити всі складові заявки, оскільки це вплине на кінцевий результат оцінювання.

Перед заповненням грантової заявки необхідно:
– ознайомитися з РЕКОМЕНДАЦІЯМИ ПО ЗАПОВНЕННЮ ГРАНТОВОЇ ЗАЯВКИ
– завантажити та заповнити ФІНАНСОВИЙ ПЛАН, який буде потрібно прикріпити до грантової заявки

Кінцевий термін подання заявок: 01.11.2023

Від одного домогосподарства на участь у конкурсі з надання мікрогрантів може бути надіслана тільки одна заявка.

Участь та складання заявки не гарантує отримання гранту та іншої підтримки в рамках цього проєкту.

Зворотний зв’язок для запитань та відгуків:
електронна пошта: [email protected]
телефон гарячої лінії : 0 800 210 174
Viber, Telegram, WhatsApp : 099 767 37 06
(з понеділка по четвер з 09:00 -17:00, п’ятниця з 09:00 до 16:00).

Перейти до вмісту