У ДМР відбулось засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. ФОТО

0:00 11 Лютого 2019

Важливим напрямом діяльності робочої групи з легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення Дрогобицької міської ради є легалізація заробітної плати, виявлення прихованої зайнятості, підвищення рівня соціальної захищеності найманих працівників.

6 лютого відбулося чергове засідання робочої групи, під час якого обговорили питання необхідності дотримання суб’єктами господарювання мінімальних державних гарантій в оплаті праці. Проведено детальний аналіз списку платників — мінімізаторів поданого ГУ ДФС у Львівській області.

Заслухали керівників підприємств та суб’єктів підприємницької діяльності, яким було проведено інформаційно — роз’яснювальну роботу представниками сектору з питань праці, фіскальної служби, центру зайнятості , пенсійного фонду , управління праці та соціального захисту населення .

Незважаючи на роз’яснення в пресі та вимоги діючого законодавства, оформлення найманих працівників належним чином на сьогодні є серйозною проблемою. На даний час виплата заробітної плати в «конверті» та нелегальна робота стали, на жаль, нормою життя. Виплати у «конвертах» стали одною із складових тіньової економіки. Недоліки тіньової заробітної плати, як і тіньової зайнятості не тільки в тому, що бюджет недоотримає кошти, використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить в собі багато негативних моментів, і перш за все, це втрата страхового стажу для призначення пенсії.

Сьогодні працівники не бачать проблем в отриманні «тіньової» заробітної плати, так як до кишені надходять «чисті доходи». Коли вони самі надають згоду працювати на таких умовах, вони самі позбавляють себе соціальних гарантій. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу.

Хочемо звернутися до осіб, які мають намір працевлаштуватися або вже працевлаштовані у приватних підприємців, вимагайте від них укладання з вами трудової угоди! І навіть, коли вам надали таку трудову угоду, запитайте чи зареєстрували вас у Державній фіскальній службі, Пенсійному фонді та чи перераховують за вас єдиний соціальний внесок. Громадяни, які працюють без укладання трудового договору, позбавляють себе лікарняного, допомоги у разі отримання травми на виробництві , трудового стажу , пенсії, втрачають відпустки. Тим більше, згідно з Законом України “ Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування ” відповідно до якого при офіційно нарахованій роботодавцем заробітній платі, ви стаєте застрахованою особою одразу до чотирьох фондів.

Сектор з питань праці ДМР

Перейти до вмісту