У 7 медичних та освітніх установах Дрогобича впровадять енергоефективні заходи ЕСКО. ФОТО

В умовах постійного зростання цін на основні види енергоресурсів та значної зовнішньоекономічної залежності від постачальників енергоносіїв, питання покращення показників енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів в бюджетних установах, набувають особливої актуальності у зв’язку із нагальною необхідністю економії бюджетних коштів на їх утримання.

Саме тому у Дрогобичі активно розпочали роботи з впровадження енергоефективних заходів за допомогою механізму енергосервісних компаній — ЕСКО-партнерства.

У вівторок, 5 лютого, у Дрогобицькій міській раді під головуванням заступника міського голови Дрогобича Василя Качмара, за участі керівника відділу ІТ та аналізу Станіслава Гайдера і керівництва сфери освіти та охорони здоров`я, відбулась нарада щодо початку робіт у шести освітніх та медичних закладах міста, які відібрали ЕСКО-компанії.

«Ті кошти, які, на жаль, бездумно затрачається на оплату послуг за енергоносії, потрібно вкладати в модернізацію систем енергозбереження, а згодом для покращення умов у самих закладах», — наголосив на початку зустрічі заступник міського голови Дрогобича Василь Качмар.

Під час наради визначили, що вже у цьому році ЕСКО-компанії, які були відібрані на відкритих торгах, розпочнуть впроваджувати енергоефективні заходи у 5 освітніх закладах: ЗОШ №1, 2, 14, 18 та ДНЗ «Калинонька» та у 2 закладах охорони здоров`я: КНП «Дрогобицька міська поліклініка» та КНП «Дрогобицька міська дитяча лікарня».

Крім того, у ДНЗ «Калинонька» та КНП «Дрогобицька міська дитяча лікарня» отримають додаткове фінансування за підтримки ПРООН в межах поглибленого партнерства.

На разі у міськраді готуються до підписання угод з ЕСКО-компаніями, які стали переможцями на відкрити торгах.

Зазначимо, такого роду співпраця дозволяє споживачу значно скоротити витрати на енергоресурси та модернізувати енергообладнання без інвестицій зі свого боку.

Особливістю цього проекту є те, що після завершення дії контракту та повернення інвестицій, Дрогобич отримає енергоефективні приміщення і при цьому не лише не витрачаючи жодної копійки, а й впродовж дії контракту отримуватиме 10% від загальної заощадженої суми. Загалом енергосервісні компанії гарантують від 25% до 40% заощаджень енергоресурсів.

Прес-служба ДМР

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні