Творять сучасну історію міста: учні наукового ліцею Богдана Лепкого завершили навчання у Школі амбасадорів Дрогобича
Впродовж місяця 15 старшокласників Дрогобицького ліцею імені Богдана Лепкого під кураторством Туристично-інформаційного центру Дрогобича вивчали історію рідного міста та його туристичний потенціал.
Учасники проекту мали шість цікавих та різнотематичних занять, які включали у себе теоретичні матеріали, екскурсії містом, музеєм, солеварнею, Синагогою, церквою Воздвиження та Костелом. Також школярі почерпнули чимало інформації про театральне мистецтво та як воно допомагає промоції місту. А про гастрокультуру Дрогобича минулих років учням розповіли у ресторації «Рафінерія».
Вчора, 3 травня, відбулось остання заняття Школи амбасадорів, де юні майбутні екскурсоводи мали можливість презентувати особисті проекти. Учасники підготували доповіді про рідне місто, свій родовід, вулицю тощо. Це дало можливість дітям частково дослідити місце, де вони народились та зростають або розповісти про історії їхніх родин.
Дякую кожному за ініціативність та плідну працю. Сподіваюсь Школа амбасадорів допомогла вам краще пізнати історію міста та своє походження. Хочу, щоб де би ви не були — пам’ятайте завжди у своєму серці рідний Дрогобич. Любіть його, пишайтесь ним, розповідайте про нього та пам’ятайте хто ви такі та яка у вас історія, — звернулась до учасників керівниця ТІЦу Ірина Марків.
За словами Ірини Марків, по звершенню проекту учні гідами одразу не стануть, але ознайомляться з особливостями цієї професії та її перевагами.
Привітав школярів з успішним завершенням навчання і міський голова Дрогобича Тарас Кучма.
Сподіваюсь, що за час вашого навчання ви усі усвідомили, що Дрогобич — унікальне місто. І найголовніша його принада — це дрогобичани. Це добрі люди, які хочуть примножувати культуру та багатство рідного міста. Унікальність Дрогобича творили наші предки впродовж багатьох років. Наше завдання ж нести історію міста у світ. Гордо заявляти про себе, про те, що ви дрогобичани. Адже вивчати історію без Дрогобича неможливо. Вивчати історичні події без Дрогобича — неможливо, — прокоментував Тарас Кучма.
Після усіх виступів та вітальних слів, учасникам Школи амбасадорів вручили сертифікати про участь.
Організаторами Школи виступили ТІЦ, Ліцей імені Богдана Лепкого та ресторація «Рафінерія». Серед партнерів — Дрогобицька міська рада, Дрогобицька солеварня, Молодіжний простір, музей «Дрогобиччина», Дрогобицька інтернет газета «Майдан», Олег Стецюк, Андрій Юркевич та Леонід Гольберг.