Цифровізація бібліотек – чому це на часі?

15:23 17 Липня 2023

У Дрогобицькій громаді працюють над формуванням Стратегії розвитку креативної економіки. Так проведено низку експертних круглих столів з фахівцями різних галузей, в тому числі культури та економіки.

Вже завтра фахівці та експерти у форматі Круглого столу говоритимуть про те, як бібліотеки можуть стати центрами цифрового розвитку. Основний акцент роблять на бібліотеках, які розташовані у сільській місцевості.

Питання цифровізації бібліотек в умовах сьогодення є важливим з кількох причин:

1. Перетворити приміщення в осередки комунікації з мешканцями громади, зокрема молоддю.

2. Оснастити бібліотеки сучасним комп’ютерним та мультимедійним обладнанням та доступом до мережі Інтернет.

3. Проводити на базі бібліотек просвітницькі заходи, зокрема щодо цифрової та медіаграмотності.

Як наголосив під час засідання експертного круглого столу «Творчі колективи як елемент креативної економіки Дрогобича» очільник громади Тарас Кучма, сьогодні українська культура відіграє ключову роль у становленні світового порядку. За останні роки у громаді відійшли від практики фінансування сфери культури за залишковим принципом. У культуру вкладають чималі кошти, тому й віддача має бути відповідною. Не може так бути, щоб одні колективи працювали на максимум, а деякі сільські бібліотеки чи клуби були зачинені при тому, що зарплатню отримують всі однаково. Кошти мають використовуватись раціонально, а не для «проїдання».

Очільник громади зазначив, що для сфери культури, туризму та креативної економіки є необмежений простір для можливостей.

Організаторами та партнерами заходу виступають Управління цифровізації, інформаційної політики та комунікацій, Управління культури та розвитку туризму, Управління інвестицій та економічного розвитку, КУ «Інститут міста Дрогобича», депутатська фракція Народного Руху України у Дрогобицькій міській раді.

Опісля відбудеться засідання робочої групи, яка систематизує всі пропозиції та сформує їх у єдину Стратегію.

Перейти до вмісту