Цифровізація бібліотек буде елементом Стратегії розвитку креативної економіки громади
У Дрогобицькій громаді працюють над створенням Стратегії розвитку креативної економіки громади. З цього приводу проведено низку експертних круглих столів з фахівцями галузей культури, економіки, цифровізації та іншими.
У вівторок, 18 липня, у приміщенні ДіяЦентру відбулося засідання чергового експертного круглого столу в ході якого говорили про потребу перетворення бібліотек у центри цифрового розвитку громади.
Участь у засіданні взяли заступник міського голови, голова фракції «Удар» Юрій Кушлик, депутати міської ради від Народного Руху України Роман Курчик та Ганна Іваночко, начальник управління культури та розвитку туризму Володимир Ханас, начальник управління цифровізації, інформаційної політики та комунікацій Зеновій Квасній, директорка Дрогобицької централізованої бібліотечної системи Марта Андрусик, фахівці бібліотечної системи. Модератором засідання виступив керівник КУ «Інститут міста Дрогобича» Володимир Кондзьолка.
Від консервативного до прогресивного – це підхід трансформації бібліотек, який вже впроваджують. Так Марта Андрусик презентувала напрацювання та досягнення, які вже впроваджено у бібліотечній системі. У період після повномасштабного вторгнення росії на терени України проведено роботу з вилучення фонду, який пов’язаний з радянщиною. Систематично проводяться заходи з наповнення бібліотечних фондів. Серед таких заходів – акція подаруй бібліотеці книгу. Облаштовано коворкінг та запроваджено послугу «БібліоНяня».
Гострою потребою для бібліотек є закупівля комп’ютерного та мультимедійного обладнання, підключення мережі Інтернет у сільській місцевості.
Бібліотеки стають осередками, де можна не лише отримати літературу, а й взяти участь у проведенні масових заходів. На цьому наголосив начальник управління культури та розвитку туризму Володимир Ханас.
Бібліотеки можуть стати потужним інструментом якісних змін та трансформації ОТГ, зокрема базовим елементом культурної, наукової, освітньої та інформаційної інфраструктури країни. Вони мають задовольняти запити людей. Тому бібліотеки потрібно перетворити у хаби комунікації, де б гуртувалася молодь, своє дозвілля проводили батьки з дітьми, літні люди. На цьому наголосив Зеновій Квасній.
Юрій Кушлик, як профільний заступник міського голови зазначив, що розвиток бібліотечної системи є помітним. Якщо ще декілька років тому місцевому самоврядуванню доводилося вирішувати питання, що ж робити з приміщеннями і як активізувати роботу бібліотек, то сьогодні це питання знято з порядку денного. За словами посадовця, сьогодні нема поділу на міські чи сільські бібліотеки. Це єдина система, які має забезпечувати якісні послуги для всіх мешканців та гостей громади.
Цілі, які визначили під час засідання Круглого столу:
– Перетворити приміщення бібліотек в осередки комунікації з мешканцями громади, зокрема молоддю.
– Оснастити бібліотеки сучасним комп’ютерним та мультимедійним обладнанням та доступом до мережі Інтернет.
– Проводити на базі бібліотек просвітницькі заходи, зокрема щодо цифрової та медіаграмотності.
У підсумку депутати міської ради Роман Курчик та Ганна Іваночко заявили, що клопотатимуть перед керівництвом громади про те, аби якнайшвидше вирішити питання підключення мережі Інтернет у сільських бібліотеках, а також закупівлі необхідної техніки. До слова з цього приводу менеджерами КУ «Інститут міста Дрогобича» вже готується проект для залучення грантових коштів.
Володимир Кондзьолка підбиваючи підсумки наголосив, що досвід сільських бібліотек, які накопичують інформацію на основі розповідей місцевих мешканців може доповнити туристичну галузь громади і бібліотеки можуть бути центрами надання інформації туристам у селах.
Наступним етапом буде створення робочої групи та напрацювання Стратегії розвитку креативної економіки громади на основі пропозицій, які зібрані під час засідань експертних круглих столів.