Трьом полеглим захисникам з Дрогобиччини можуть присвоїти звання Героїв України посмертно: на сайті Президента зареєстровано петиції

12:02 1 Серпня 2023

На сайті Президента триває збір голосів про присвоєння звання Героя України посмертно – трьом мешканцям Дрогобицької громади Богдану Вовківу, Андрію Скрипнику та Івану Луніву, які захищали рідну країну від ворога ціною власного життя та загинули героїчною смертю.

Електронні петиції – це дієвий механізм колективного звернення громадян до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування. Вони подаються та розглядаються в порядку, передбаченому Законом України «Про звернення громадян».

Богдан Вовків народився, жив та працював у Нагуєвичах. Попри недугу – виявив бажання іти на фронт та захищати рідний край. Був в. о. командира взводу стрілецької роти.

Загинув 21 червня 2023 року під час виконання бойового завдання по виявленню та знищенню сил противника поблизу с. Хромове, Бахмутського району. У загиблого Героя залишились рідні, дружина, діти.

Петиція про присвоєння звання Героя України Богдану Вовківу була оприлюднена на сайті Президента 25 липня 2023 року.

Просимо Вас розглянути петицію про присвоєння почесного звання «Герой України» (посмертно) військовослужбовцю Збройних Сил України Вовківу Богдану Тарасовичу 15.03.1970 року народження, уродженцю селища Нагуєвичі Львівської області, який вірний присязі, у бою за нашу Батьківщину, виявивши стійкість і мужність, загинув 21 червня 2023 року, – йдеться в петиції.

Голосування за неї триватиме ще 86 днів. Підтримати петицію можна за посиланням: https://petition.president.gov.ua/petition/200274

Петиція про присвоєння звання Героя України Андрію Скрипнику була оприлюднена на сайті Президента 23 травня 2023 року. Голосування за неї триватиме ще 23 дні.

Андрій Скрипник був єдиним сином у батьків і батьком донечки, яка залишилася сиротою. Служив в лавах ЗСУ у складі 24 бригади сухопутних військ імені Данила Галицького.

Це був дуже важливий і усвідомлений крок у його житті. Він гордився тим, що допомагав Україні відновити її територіальну цілісність. Воював у Донецькій і Луганській областях. Тим самим він хотів забезпечити нам усім щасливе майбутнє, – йдеться в тексті петиції.

Загинув Андрій Скрипник 29 березня 2022 року в м. Попасна під час важких боїв, отримавши несумісні з життям поранення. Загинув заради нашого спокою, щоб ми могли продовжувати жити, творити, мріяти і виховувати своїх дітей. На честь Андрія Скрипника у Дрогобичі назвали вулицю.

Підтримати петицію можна за посиланням: https://petition.president.gov.ua/petition/193672

27 липня 2023 року на сайті Президента було зареєстровано петицію про присвоєння звання Героя України (посмертно) ще одному дрогобичанину Івану Луніву.

Голосування триватиме ще 87 днів. З початком повномасштабного вторгнення російських військ Іван не роздумуючи пішов захищати Україну. Був солдатом радіотелефоністом лінійного наглядача відділення управління 3 ракетної артилерійської батареї реактивного артилерійського дивізіону бригадної артилерійської групи військової частини А-0284. Протягом 10 місяців боронив Україну на лінії фронту, від початку і до кінця перебуваючи на нульових позиціях. Загинув 29 листопада 2022 року під час виконання бойових завдань з захисту України.

Підтримати петицію можна за посиланням: https://petition.president.gov.ua/petition/200448

Нагадаємо, раніше на сайті Президента було оприлюднено петицію про збір голосів за присвоєння звання Героя України посмертно дрогобичанину Андрію Шахсінову. На жаль, вона не зібрала необхідних 25 тисяч голосів.

Закликаємо мешканців громади підтримувати петиції, задля вшанування пам’яті полеглих Героїв.

Як працює сервіс електронних петицій?

Для того, щоб підтримати електронні петиції, потрібно авторизуватися на сервісі. Для цього необхідно натиснути кнопку «Вхід/Реєстрація» у верхній правій частині сторінки. Після чого відкриється меню інтегрованої системи електронної ідентифікації ID.GOV.UA, де у Вас є можливість обрати зручний спосіб входу.

Після цього користувач повинен перейти на сторінку петиції і натиснути кнопку «Підписатися».

Відео-інструкцію з підписання електронних петицій можна переглянути за посиланням.

Перейти до вмісту