Transparent cities: як Дрогобич виконує рекомендації з прозорості в час війни
Організація Transparent International, яка щорічно проводить моніторинг діяльності органів місцевого самоврядування та складає рейтинги прозорості та підзвітності міст опублікувала рекомендації, які допомагають містам захиститись від інформаційних атак та вистояти у протистоянні з ворогом.
Програма «Прозорі міста» розповідає, що варто зробити містам, які знаходяться в зоні активних бойових дій чи наближені до неї. А як виконуються рекомендації у Дрогобичі?
Захист даних на сайті міста та громади
Завдяки роботі фахівців управління цифровізації, інформаційної політики та комунікацій, було відбито низку атак на офіційний портал міської ради, а також встановлено програмне забезпечення, яке допомагає відбивати хакерські атаки.
Публікація інформації для переселенців
З перших днів повномасштабного вторгнення росії на терени України, Дрогобич став місцем прихистку для вимушено переселених осіб. Після утворення Гуманітарного Координаційного центру у Дрогобичі, було створено Єдиний інформаційний центр, на базі якого функціонує Кол-центр, а на офіційному інтернет-порталі міської ради створено рубрику «Переселенцям», у якій публікується вся інформація для ВПО.
Формування реєстрів пошкоджених будівель та об’єктів інфраструктури (як внаслідок прямої окупації, так і обстрілів, бойових дій)
Збір цієї інформації відбувається під час реєстрації ВПО, які прибувають до громади.
Опитування ВПО
Комунікація з ВПО відбувається постійно. З боку місцевого самоврядування проводиться моніторинг потреб гостей громади. Також через офіційні сервіси комунікації надається роз’яснення та допомога відповідно до потреб ВПО.
Звіти щодо прийому та надання гуманітарної допомоги
Уповноважені особи проводять щотижневий звіт на базі Медіа-центру «Дрогобич», на офіційному інтернет-порталі міської ради, у соціальних мережах та у ЗМІ.
Розрив угод про дружбу та співпрацю з містами-побратимами у росії, призупинення статусу побратимства з містами Білорусі
У Дрогобича нема партнерства та співпраці з містами росії та Білорусі. Важливо й те, що Дрогобицький державний педагогічний університет розірвав партнерські відносини у ВИШами у Білорусі.
Перейменування вулиць, парків, скверів, шкіл та інших об’єкти міської інфраструктури. Відмова від назв, які мають російське походження
Дрогобицькою міською радою прийнято низку рішень щодо декомунізації та дерусифікації інфраструктурних об’єктів. Серед цих заходів – перейменування назв вулиць та парків. Демонтаж елементів монументу «Вічний вогонь».
У Дрогобицькій громаді більшість із цих рекомендацій вже виконані. Ми залишаємось максимально прозорими, однак інформаційна безпека в час війни є надзвичайно важливою.