Тарас Кучма закликав правоохоронців та муніципалів навести лад в центрі Дрогобича із ромами та людьми, що ведуть аморальний спосіб життя (Оновлено)
Таке звернення прозвучало 2 серпня на щотижневій оперативній нараді в мерії міста. Як повідомив Тарас Кучма, центральна частина Дрогобича, особливо площа Замкова Гора, лого-лавка, лавки біля «ПриватБанку» та внутрішній дворик житлових будинків у цьому мікрорайоні, часто є окуповані циганами, безпритульними та особами, які розпивають там спиртні напої. Наслідками таких дій – є розкинуті недопалки, пляшки, гори сміття та неприємний запах довкола.
Все це відбувається в центрі міста, в його історичній частині, яку відвідують туристи, роблять фотографії на фоні старовинного Костелу. Для нікого не секрет, що внутрішній двір будинків біля «Приватбанку» служить своєрідною територією, де справляють свої біологічні потреби особи, які не мають постійного місця проживання та ті, хто полюбляє заглядати в пляшку. Тож пройти там, не затуливши носа, не можливо. Такі речі у центрі Дрогобича – недопустимі, – наголосив міський голова Тарас Кучма.
Відтак міський очільник закликав правоохоронців та муніципальну варту міста звертати увагу під час патрулювань та навести лад із особами, які розпивають спиртні напої на площі Замкова Гора, відтак залишають по собі сміття, бруд та справляють свої біологічні потреби де попало. До комунальників міста прозвучало звернення – прибрати та очистити територію біля лавок «Приватбанку» та довкола.
Роз’яснення
20 серпня на адресу Дрогобицької міської ради надійшов лист-реагування від представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини – щодо ситуації, яка мала місце у Дрогобичі 02.08.2021 року.
02.08.2021 року під час робочої апаратної наради в стінах міської ради було розглянуто питання поведінки в Дрогобичі заїжджої групи осіб ромської національності. Ці особи неодноразово порушували в місті громадський порядок, з приводу чого до Дрогобицької міської ради поступали скарги від мешканців нашої громади. Під час робочої наради відносно цих людей було вжито побутовий етнонім – «цигани».
Зауважимо, що жодного злого умислу чи бажання образити місцевих представників ромської спільноти, жодного ксенофобського підгрунтя сказаний термін в собі не містив.
Дрогобич – є мультикультурним містом. У нашій громаді проживають представники різних національних спільнот. Для всіх цих людей, – польської, єврейської, кримсько-татарської, ромської національностей, – наше місто стало рідним домом.
Ми відкриті до всіх національних спільнот, ми цінуємо та поважаємо кожну культуру, національні традиції та звичаї і намагаємось створювати в нашому місті рівні умови для проживання кожної національної громади.
Але важливим є дотримання норм закону, підтримання громадського порядку та правил добросусідства всередині нашої громади – усіма її мешканцями.
Адже всі мешканці, незалежно від етнічного походження, є рівними перед законом і мають не лише однакові права, але й однакові обов’язки, – і їх дотримуватись повинен кожен.
Ми вдячні Уповноваженому з прав людини за пильний контроль за дотриманням конституційних прав і свобод кожної людини та допомогу нам у здійсненні нашої діяльності.
Всі зауваження, що надійшли на адресу Дрогобицької міської ради в листі-реагуванні Уповноваженого з прав людини були взяті до уваги. В публікацію Дрогобицької міської ради від 02.08.2021 було внесено правки. Після ситуації, – Дрогобицькою міською радою було ініційовано та проведено зустріч з головами національних спільнот Дрогобицької громади, на яку були запрошені представники ромської місцевої меншини в тому числі.
На жаль, голова місцевої ромської спільноти не зміг взяти участь у цій зустрічі, пославшись на зайнятість. Нам вдалось поспілкуватись в телефонному режимі та обговорити ситуацію. Ми домовились, що представники місцевої ромської громади максимально відмежують себе від заїжджих осіб, які систематично порушують в місті громадський порядок.
Також ми домовились про те, що зустрічі з головами національних спільнот у стінах Дрогобицької міської ради відбуватимуться на регулярній основі, в тому числі за участі ромської спільноти.
Ми відкриті для зустрічей та спілкування, задля налагодження якісної комунікації між усіма національними спільнотами нашої громади. Цінуємо та поважаємо культуру та традиції кожної національної спільноти, поважаємо права та свободи кожного окремого представника.
Ми живемо в одній громаді. Нам разом треба дотримуватись спільних правил, зберігати громадський порядок та розвивати Дрогобицьку громаду – яка для усіх нас є одним спільним домом.