Тарас Кучма взяв участь в урочистостях з нагоди 30-річчя заснування Народного Руху України

9:15 20 Листопада 2019

Цього року в Україні відзначають 30-річчя заснування легендарного Народного Руху України. Саме з Рух став тією рушійною силою державотворчості України.

У Дрогобичі урочистості відбулися у неділю, 17 листопада, у приміщенні дитячої музичної школи №2.

На запрошення міської організації НРУ у Дрогобичі, Тарас Кучма взяв участь в урочистостях.

«Ми всі дуже часто говоримо про 1992 рік і говоримо про перших так званих власників розколу, про Лавриновичів і так далі. Ми чомусь не говоримо про ближчий час. Це є 1999 рік, грудень. Також по-моєму 12-13 грудня, коли був з’їзд і коли замість Костенка Чорновіл об’являє Удовенка, що він буде президентом держави. Я це дуже добре пам’ятаю, пам’ятаю скандали, які тут відбувались. І ми чомусь не згадуємо 24 березня, коли В’ячеслав Чорновіл сказав, що він піде в президенти і буде робити об’єднавчий РУХ. Чому це сталося? Чому так відбулося, що потрібні були такі титанічні зусилля, титанічної людини. Людини-легенди, яка була не просто людиною, а яка поставила все своє життя на службу українському народу і українській державі, який перший творив самоврядування, який перший творив українську націю, новітню українську націю, яка спиралася на новітню культуру, на мову, на все, що підкреслює, що ми є українці. І ця людина, починаючи з 1992 і до 1999 року, піддається страшним психологічним тортурам своїх власних рухівців, членів партії, яким він показав світло. Над ним знущалися. Я пам’ятаю, коли він став головою обласної ради, скільки полилося бруду на цю світлу і чисту душу, коли говорили, які він має маєтки у Львові, які він має маєтки у Києві і так далі. Всі ви тут це пам’ятаєте. Дякуючи тим часам, наступило 25 березня 1999 року. Цей час — це наша зрада йому, як людині, дала змогу тим нечестивцям створити це вбивство. І вбити світлу людину. Тепер, по смерті, вже ми усі розуміємо, що це геніальна людина, уже всі кажуть, що ми маємо чим гордитися.

Але я ніколи не забуду похорон В’ячеслава Чорновола, коли було віче біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Коли оголосили, що він загинув і загинув найдорожчий, найсвітліший син українського народу, позаду себе я почув шепіт, який і зараз дуже часто чую: “ Слава Богу, один пішов, підуть і другі». Це було на похороні. Я тільки обернувся і побачив жінку, вона швидко втікала, тому що вона, напевно, зрозуміла чим це могло закінчитись. Ми повинні це пам’ятати.

РУХ – це є в першу чергу щастя: щастя віри, щастя любові, щастя надії, щастя, що ми створимо ту Україну. В’ячеслав Чорновіл говорив дуже хороші речі. Але його ніхто не слухав. Ми не вміли слухати і не вміємо зараз слухати. І ми знову стаємо на ті самі граблі.

Якби ми в 1992, а потім в 1999 році не зрадили його, а зробили правильний вибір, не було би 2014 року, не було б нових жертв, які є. А ми зараз, в 2019 році, повторюємо точно то саме і наступаємо на ті самі граблі. РУХ залишився РУХом. Це ядро, яке ніколи не зраджувало ідеям Чорновола. Бо Чорновіл — це є символ ідей. Тому я вважаю, що РУХ має майбутнє, тому що майбутнє має Україна. Слава Україні!», — виступив з промовою Тарас Кучма.

Окрім вітань почесних гостей, концертною програмою учасників дійства привітали вихованці та учні Дрогобицьких ліцеїв №3 та №4, а також дитячої музичної школи №2.

Перейти до вмісту