Тарас Кучма роз’яснив колективу п’ятої школи причини нестачі коштів освітньої субвенції для Дрогобича та Стебника. ФОТО

23 Серпня 0:00

Під час останньої зустрічі з колективом Дрогобицької ЗОШ №5, яка відбулась у четвер, 22 серпня, міський голова Тарас Кучма, обговорюючи з педагогами подальший розвиток освіти Дрогобича та Стебника, роз’яснив вчителям ситуацію щодо тотальної нестачі коштів освітньої субвенції для виплат заробітних плат.

Тарас Кучма зазначив, що окрім Дрогобича, такі ж проблеми є і у міст-сусідів Самборі, Бориславі та ще у 7 ОТГ Львівської області.

За словами міського голови, недофінансування освітньої галузі Дрогобича та Стебника з державного бюджету зумовлене тим, що при розрахунку освітньої субвенції для виплати заробітних плат вчителям наших територій, у Мінфіні та Міністерстві освіти України беруть за вихідні дані показники кількості учнів у наших школах ще з минулих років.

Однак, як роз`яснив Тарас Кучма, незважаючи на те, що демографічна ситуація в країні не є найкращою, у наших школах, в порівнянні з минулим роками, кількість учнів збільшилась, зокрема й з приходом на навчання у наші школи учнів з навколишніх сіл.

Таким чином, зараз у нас учнів значно більше, педагогічних ставок також, а грошей з держбюджету платять за ту кількість учнів, яка була декілька років тому. У населених пунктах в районах ситуація ж інша, оскільки учнів у них зараз менше, аніж було декілька років тому, а освітню субвенцію платять з розрахунку на застарілі дані.

«У Законі України, звісно, є пункт про те, що території можуть повертати одна одній кошти міжбюджетними трансфертами, однак їм вигідніше перекинути їх на наступний рік і за цей рахунок зробити ремонти своїх приміщень та багато іншого. Але в області гроші залишаються», — наголосив педагогам ЗОШ №5 Тарас Кучма.

Міська рада докладає всіх зусиль, що б нашу освіту дофінансували, звертаючись у всі ешелони влади, однак на цей рік нестача освітньої субвенції становить 17 мільйонів гривень, — роз’яснив міський очільник вчителям.

Тарас Кучма також додав, що незважаючи на всі перипетії з фінансуванням, освіта Дрогобича повинна бути на високому рівні і надаватись в гідних умовах, тому з міського бюджету ЗОШ №5 виділили 110 тисяч гривень на ремонт покрівлі, яка протікає.

Також у ході відвідин школи Тарас Кучма разом із Петром Сушком оглянули приміщення, зокрема обговорили питання ліквідації елементів фасаду на будівлі школи, які можуть бути небезпечними. Тарас Кучма доручив Петру Сушку взяти це питання під особистий контроль.

Прес-служба ДМР

Чат-бот Гаряча лінія