Системна підтримка: у Дрогобичі провели зустріч з родинами полеглих та зниклих безвісти військових
У Дрогобичі відбулась зустріч мобільної бригади Будинку воїна зі Львова із членами родин загиблих захисників та військовослужбовців, зниклих безвісти за особливих обставин.
Захід був організований відділом соціально-психологічної, правової підтримки та взаємодії з захисниками, захисницями та членами їхніх сімей Дрогобицької міської ради. Зустріч стала частиною системної роботи, спрямованої на підтримку не лише ветеранів війни, а й їхніх родин, особливо тих, чиї рідні загинули або зникли безвісти.
Будинок воїна – це ініціатива, створена для надання комплексної допомоги військовим та їхнім родинам. Його основною метою є забезпечення доступу до необхідної юридичної, психологічної та соціальної підтримки для військовослужбовців, членів їхніх родин, а також родин тих, хто зник безвісти, потрапив у полон чи загинув на фронті.
Мобільна бригада Будинку воїна складається з професіоналів у різних сферах, які можуть допомогти людям у складних ситуаціях. Серед них до Дрогобича прибули: юристка та адвокат Мака Шонія, спеціаліст з юридичних консультацій, кейс-менеджер Олег Бурлак, психологиня та арт-терапевтка Наталія Мрака, а також фахівчиня з роботи з ветеранами та демобілізованими особами Юлія Магеровська.
Команда прибула до Дрогобича, щоб надати родинам військовослужбовців індивідуальні консультації з важливих юридичних, соціальних та психологічних питань. Головною метою заходу була допомога людям, які переживають важкі емоційні та правові моменти, знайти відповіді на важливі запитання і вирішити нагальні проблеми.
Учасники заходу мали можливість отримати роз’яснення від юристки Маки Шонії. Фахівчиня надала низку рекомендацій:
– щодо оформлення документів на усіх етапах пошуку зниклих безвісти воїнів,
– щодо отримання пільг на житлово-комунальні послуги
– відповіла на індивідуальні питання присутніх.
Правова допомога у таких ситуаціях є надзвичайно важливою, оскільки допомагає родинам належно оформити всі документи та отримати гарантовані державою виплати.
Не менш важливою частиною підтримки є психологічна допомога. Родини військових, які пережили втрату чи невідомість, часто стикаються з серйозними психологічними труднощами.
Психологиня, арт-терапевтка Наталія Мрака провела для присутніх індивідуальні консультації. Психологічний супровід є ключовим елементом для людей, які переживають втрату чи стрес від невизначеності. Він допомагає людям адаптуватись до нових умов життя.
Протягом зустрічі присутні мали можливість отримати:
– індивідуальні консультації з юридичних, соціальних та психологічних питань;
– групові юридичні та психологічні консультації;
– підтримку й супровід у вирішенні соціальних питань (кейс-менеджмент).
Зустріч у Дрогобичі стала важливим етапом у системній роботі з родинами захисників. Вона дозволяє не лише надати безпосередню допомогу родинам військових, але також дає можливість фахівцям з різних сфер об’єднувати зусилля та шукати найкращі рішення для кожної конкретної ситуації. Також ініціатива дозволяє підвищити обізнаність серед родин про те, де саме вони можуть отримати допомогу та підтримку.
Так родини військових можуть отримати допомогу у вирішенні правових, соціальних та психологічних питань та не почувають себе покинутими.