Святковий настрій та дух Різдва: у музеї «Дрогобиччина» експонують виставку Петра Сипняка «Коловорот»

17:02 18 Грудня 2023

Надихались атмосферою Різдва та мальовничими пейзажами України – у Палаці мистецтв музею «Дрогобиччина» у ці вихідні відкрили експозицію Заслуженого художника України, члена Національної спілки художників України, Народного художника – Петра Сипняка.

На відкриття колоритної виставки, яка гармонійно розмістилася у кількох залах музею «Дрогобиччина» завітало чимало поціновувачів прекрасного, зокрема,  митці зі Львова, Дрогобича та з сусідніх міст, а також представники влади міста Котермака, журналісти та пересічні містяни, закохані у мистецтво.

Назва експозиції митця, з якою він об’їздив чимало українських міст та побував на різних континентах за океаном –  символічна «Коловорот». У ній чітко виділена творча лінія “Чумацький цикл”. Вона і є однією із основних тем творчості художника. Сам автор порівнює себе із чумаком, вважаючи, що “чумаки і воли тягнуть віз і їдуть повільно, довго, але вони все ж приходять до своєї мети”.

Загалом, усю експозицію автора умовно можна розділити на ІІІ частини – «Чумацький цикл», «Вертепи» та «Пейзажі». Від полотен віє теплом, народними традиціями та багатством української природи. Вони захоплюють та закохують у себе.

Відкрила експозицію керівниця Палацу мистецтв музею «Дрогобиччина» Алла Гладун, яка зазначила, що давно мріяла ознайомити Дрогобич із творчістю Петра Сипняка. Адже полотна митця – роботи світового рівня та широко поціновані на різних континентах.

Окрім цього, від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну Петро Сипняк – активний волонтер, організатор та учасник мистецьких благодійних проєктів та акцій. Мистець малює картини для благодійних аукціонів на підтримку ЗСУ і разом з колегами купує обладнання для захисників.

Ми з вами перебуваємо напередодні Різдва і оця тематика, яку ми спостерігаємо сьогодні на полотнах Петра Сипняка нам дуже близька та колоритна. Адже у наших традиціях закладена наша сила, наша самобутність та наша віра. Полотна автора вертають нас у дитинство, заставляють серце битися частіше, адже спогади про особливе Різдво кожного з нас живуть з нами усе життя. Різдвяна та чумацька тематика – це те, що ми популяризуємо, те, що плекаємо і передаємо з покоління в покоління. Відрадно і те, що виставка мандрує світом і тим самим ми відкриваємо усім правду про нашу ідентичність, багату культуру та мистецтво, – наголосив у своєму виступі керівник управління культури та розвитку туризму Володимир Ханас.

Доповненням до численних виступів присутніх про стиль та талант Петра Сипняка стало виконання моновистави заслуженої артистки України, актриси театру «У кошику» Лідії Данильчук.

Експозиція Петра Сипняка буде експонуватися впродовж місяця часу.

Перейти до вмісту