Світлій пам’яті Героїв України: чотирьом випускникам Ліцею №16 встановили меморіальні дошки

31 Жовтня 15:10

Тарас Коваль, Андрій Шахсінов, Андрій Шимушовський, Юрій Кузик – Герої Дрогобиччини, пам’яті яким сьогодні, 31 жовтня, на фасаді Ліцею №16 встановили меморіальні дошки.

Відповідне рішення прийняла сесія Дрогобицької міської ради. Ініціатором та меценатом встановлення меморіальних дошок, присвячених пам’яті дрогобицьких Героїв, виступив секретар міської ради, діючий військовослужбовець Орест Каракевич.

Вшанувати та віддати честь колишнім випускникам освітнього закладу, які героїчно віддали життя за Україну, зібрались родини полеглих, шкільна спільнота, друзі, представники влади та чимало небайдужих дрогобичан.

Мітинг-реквієм розпочали з хвилини мовчання за полеглими українськими військовими та виконанням Гімну України. Відкрити меморіальні дошки доручили міському голові Тарасу Кучмі та Оресту Каракевичу. Відтак священнослужителі провели молебень та чин освячення таблиць.

На перехресті Героїв ми усією громадою зустрічаємо наших хлопців на щиті. Кожного разу, коли ми несемо квіти і прощаємось з ними, ставимо собі питання: чому так сталось? Чому гине цвіт нашої нації? Наші воїни віддають найдорожче, що мають – життя, щоб наші діти могли навчатись та зростати під мирним небом. І в майбутньому творити ту Україну, у якій ніхто не буде соромитись розмовляти українською, коли всі будуть пишатись своєю мовою, історією та культурою. Сьогодні ми творимо пам’ять і віддаємо честь нашим Героям – Тарасу, Андрію, Андрію та Юрію. Неймовірно сміливі, добрі, відважні хлопці, пам’ять про яких житиме у наших серцях та пам’яті вічно, звернувся до присутніх Тарас Кучма.

Також слово надали двом матерям полеглих Героїв, які наголосили на гідному подальшому вшануванні пам’яті усіх захисників нашої громади. Після чого присутні поклали квіти та лампадки до меморіальних дошок захисників.

На завершення чоловічий камерний хор «Боян Дрогобицький» виконав духовно-патріотичні пісні.

Довідково:

Тарас Коваль з 2014 року захищав Україну в зоні бойових дій АТО. Одразу після повномасштабного вторгнення росії на українські землі, 24 лютого 2022 року був мобілізований та знову став на захист України. Загинув на Луганщині, внаслідок бойового зіткнення з ворогом, у віці 35 років.

Андрій Шахсінов з перших днів російської агресії добровільно став на захист України, боронив її від окупантів в зоні АТО та після повномасштабного вторгнення росії на українські землі, покинув роботу за кордоном, приїхав додому та знову одним із перших став на захист України.

Андрій Шимушовський, не дивлячись на інвалідність, добровільно викликався захищати рідну країну і з перших днів березня доєднався до лав ЗСУ. Дрогобичанин загинув, під час виконання бойових завдань на Волноваському напрямку фронту, у віці 53 років.

Юрій Кузик в перший же день повномасштабного вторгнення росії на українські землі записався до лав територіальної оборони. З березня захищав Україну у складі 67 окремого батальйону сил територіальної оборони ЗСУ. Загинув, отримавши несумісні з життям поранення під час мінометного обстрілу.

Перейти до вмісту