Суд визнав правомірними дії Департаменту міського господарства щодо тендеру на ремонт дорожнього покриття вулиці Стрийської: Висновок ДАСУ скасовано

2 Лютого 17:16

Львівський окружний адміністративний суд задовільнив повністю позов Департаменту міського господарства Дрогобича та визнав Висновок Держаудитслужби протиправним і скасував його. Мова іде про оголошення переможців тендерних закупівель на капітальний ремонт вулиці Стрийської, який проводили минулого року. Тим самим суд підтвердив правомірність дій Департаменту щодо відхилення двох учасників електронних закупівель та укладання договору із ПП «ВестІнвестБуд на ремонт вулиці Стрийської. Іншими словами – якби не дії Держаудитслужби станом на сьогодні дорога на вулиці Стрийській могла б бути уже відремонтована.

Але про все за порядком.

У лютому 2023 року Департаментом міського господарства було проведено закупівлю – відкриті торги щодо капітального ремонту дороги на вулиці Стрийській. Мова іде про відрізок від перехрестя Лесі Українки до перехрестя вулиці Винниченка. Участь в закупівлі взяло троє учасників: ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл», ТзОВ «Автомагістраль-Південь» та ПП «ВестІнвестБуд».

У зв’язку із невідповідністю тендерних пропозицій – тендерній документації, будівельним нормам перших двох учасників було відхилено – це ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» та ТзОВ «Автомагістраль-Південь». Переможцем було визнано ПП «ВестІнвестБуд».

Однак, Держаудитслужба провела моніторинг закупівлі, за результатами якого зобов’язала замовника – Департамент міського господарства Дрогобича – розірвати договір укладений з третім учасником закупівель – ПП «ВестІнвестБуд» у зв’язку із тим, що на їхню думку, перші два учасники тендеру не підлягали відхиленню. А допущені ними помилки могли бути виправлені за запитом замовника впродовж 24 годин.

Департамент міського господарства в свою чергу оскаржив Висновок ДАСУ до Львівського окружного адмінсуду у зв’язку із тим, що помилки допущені двома учасниками тендерних закупівель змінювали предмет закупівлі, види робіт передбачені проектом та не відповідали державним стандартам.

В той час за рішенням сесії міської ради та за рішенням виконавчого комітету ДМР, зважаючи на значний резонанс у суспільстві та численні дописи в соціальних мережах, Департаменту було доручено вжити заходи щодо розірвання договору із переможцем тендерних закупівель на капітальний ремонт відрізку дороги на вулиці Стрийській.

Тепер ж за словами Ірини Броварської, начальника загального відділу , юрисконсульта Департаменту міського господарства, 23 січня 2024 року Львівський окружний адміністративний суд прийняв рішення, яким адміністративний позов Департаменту задовільнив повністю та визнав Висновок ДАСУ протиправним і скасував його. Цим самим суд підтвердив правомірність відхилення Департаментом двох перших учасників тендерних закупівель та укладення договору із третім учасником – переможцем торгів (рішення уповноваженої особи з проведення закупівель Надії Вороняк)

Іншими словами – станом на сьогоднішній день запланований капітальний ремонт відрізку дороги на Стрийській міг би бути уже проведений.

Перейти до вмісту